۵۰۷میلیارد تومان از طرح توازن برای احداث کریدور غرب اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- مجری احداث کریدور بزرگراهی غرب کشور گفت: از محل اعتبارات توازن نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۵۰۷ میلیارد تومان به این کریدور اختصاص یافته است.

غلامرضا خرم روز دوشنبه در جریان بازدید و بررسی مشکلات کنارگذر و کریدور غرب کشور در مسیر جاده بوکان به میاندآب اظهار داشت:  از این مقدار ۱۰ میلیارد تومان به استان کرمانشاه اختصاص یافته و برای جذب مابقی، نمایندگان هر استان و شهرستان می توانند پیگیر این مبلغ باشند.

وی در خصوص طول کریدور غرب کشور در آذربایجان غربی بیان کردد: ۲۹۰ کیلومتر از این کریدور در این استان قرار دارد که ۲۳۰ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته، ۴۰ کیلومتر آن در دست اجرا بوده و ۱۲ کیلومتر دیگر آن در حال برگزاری مناقصه است.

مجری احداث کریدور بزرگراهی غرب کشور در خصوص این کریدور در شهرستان بوکان گفت: پیمانکار ۲۵ کیلومتر از کریدور در مسیر بوکان - سقز، مشخص شده است.

خرم افزود: ارزیابی زمین در ۲ استان کردستان و آذربایجان غربی مشکل است و این امر باعث شده که تملک اراضی در این مناطق با مشکل مواجه شده و زمان اجرای کار به طول می انجامد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید با انتقاد از تاخیر در اجرای این طرح گفت: عدم اجرای کریدور غرب کشور در شهرستان بوکان مشکلات فراوانی برای مردم و شهروندان ایجاد کرده که باید در اجرای آن توسط مسوولان تعجیل صورت گیرد.

انور حبیب‌زاده افزود: مسیر جاده بوکان به میاندوآب و پیچ "ملالر" در این محور به قتلگاه مردم این شهرستان تبدیل شده و هرسال بیش از ۵۰ نفر در این مسیر جان خود را از دست می‌دهند.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha