دومین کانون شکوفایی کشور در دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان ایجاد می‌شود

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت: مجوز فعالیت دومین کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری کشور با بهره گیری از توان متخصصان پویا، کارآفرین و اشتغال‌زا، به این دانشگاه اعطا شد.

به گزارش ایرنا، رضا نقدی روز دوشنبه به رسانه ها اظهار داشت: حمایت و تشویق افراد صاحب ایده به سمت ایجاد شرکت های کوچک و متوسط، ایجاد زمینه شکوفایی و حمایت از خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی در استان، بسترسازی برای ایجاد فرصت های شغلی مناسب، جذب صاحبان ایده و افراد خلاق در منطقه به ویژه در زمینه تجارت و بازرگانی از اهداف ایجاد مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان است.

وی ادامه داد: تجاری سازی نتایج تحقیقات کاربردی و تولید ثروت، کمک به خلق ایده و جذب تیم های کارآمد و ایجاد واحدهای فناور و تلاش برای ایجاد و توسعه شرکت های دانش بنیان و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی، از دیگر مزایای ایجاد مرکز رشد است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان بیان کرد: در مرکز نوآوری با استفاده از ظرفیت دانشجویان و دانش آموختگان منطقه با  تمرکز بر مزیت های نسبی استان سمنان مانند صنعت، انرژی، معدن، گیاهان دارویی و گردشگری، تولید محصولات و خدمات باکیفیت، دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای تخصصی به تیم‌ها و واحدهای فناور، استفاده از ظرفیت واحدهای آزمایشگاهی و کارگاهی مجهز و تخصصی دانشگاه‌ها، تامین نیروی متخصص و مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی از جمله حمایت‌ها و پشتیبانی از تیم‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز نوآوری است.

وی یادآور شد: واحدهای فناور مستقر در مرکز نوآوری(رشد) دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در زمینه‌های تخصصی مختلف مانند ساخت انواع کامپوزیت‌ها و نانو کامپوزیت‌های طبیعی و مصنوعی، طراحی و ساخت انواع چوب پلاست-MDF و سایر فراورده های سلولزی فعالیت خواهد کرد.

نقدی خاطرنشان کرد: طراحی و ساخت  بُرد الکترونیکی  برای هر گونه تحقیقات، ساخت ربات های مسیریاب و  طراحی  هر نوع مدارهای فرمان توسط plc  ،طراحی اپلیکیشن های کاربردی برای انواع نرم افزار و سخت افزار، تولید هر گونه قطعه صنعتی، طراحی نرم افزار و اپلیکیشن‌های مورد نیاز، تست مقره - تست روغن ترانس، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک و اجرا و مشاوره در زمینه احداث نیروگاه خورشیدی از دیگر ظرفیت‌های واحدهای فناور مستقر در مرکز نوآوری(رشد) دانشگاه فنی و حرفه‌ای است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان مهمترین هدف این مرکز را کمک به تجاری‌سازی ایده‌های فناور در دانشگاه، کارآفرینی و توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و فن در استان و کشور عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با چهار دانشکده در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان مشغول به فعالیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha