نماز قدرت تمدن‌سازی جهانی دارد

شهرکرد- ایرنا- معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از مهمترین فرازهای گام دوم انقلاب تمدن‌سازی است و از آنجا که نماز قدرت تحقق چنین مهمی را دارد باید بیش از پیش از نقش‌آفرینی این فریضه الهی بهره ‌گرفت.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین محبی روز دوشنبه در همایش استانی نماز با عنوان «نماز قدرت و اقتدار معنوی» که ویژه نیروهای نظامی و انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در مصلای امام خمینی(ره) شهرکرد برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این همایش‌ها  نوعی تمدن‌سازی برای جهان است و جایگاه مهمی دارد.

وی با بیان اینکه نماز شکل‌دهی هندسه نظام اسلامی را بر عهده دارد، اظهار داشت: اقامه نماز این توان را می‌دهد که هندسه نظام اسلامی را ترسیم کنیم و در گام دوم انقلاب، لازمه برای عملیاتی کردن این مهم ورود به عرصه جهانی است.

محبی با تبیین نقش نماز در قدرت نرم کشور افزود: در منظومه فکری مقام معظم رهبری نماز برای انسان قدرت نرم ایجاد می‌کند چرا که نماز مد نظر ایشان هم روح دارد و هم جسم، به این صورت که علاوه‌بر شکل نماز، باید اقامه نماز با حضور قلب و توجه و تدبر در معانی کلمات همراه باشد.

معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مسئولیت‌پذیری، رسیدن به حیات طیبه، شکل‌گیری جامعه توحیدی، ایجاد انگیزه و جهت‌دهی به فعالیت‌های جامعه اسلامی و تحقق اهداف اسلام و سنت‌های الهی از دیگر عرصه های قدرت‌دهی نماز است.

محبی با بیان اینکه تامین امنیت برای جامعه از دیگر کارکردهای مهم نماز در جامعه است، افزود: فلسفه وجودی نیروهای نظامی تامین امنیت است که از نیازهای اساسی کشور به شمار می‌رود و نماز می‌تواند چنین امنیتی را فراهم کند.

وی با قدردانی از تلاش مسوولان چهارمحال و بختیاری در برگزاری همایش نماز در سطح نیروهای مسلح این استان، گفت: سپاه پاسداران در سالجاری این همایش را جزو برنامه‌های همه رده‌های خود قرار داده است و به همه رده‌ها ابلاغ شد که همایش را برگزار کنند و اجلاس سراسری آن نیز در اسفندماه برگزار می‌شود و در قالب آن رده‌های برتر معرفی و تجلیل می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha