فعالیت برای نماز مهمترین تکلیف مسوولان است

بندرعباس - ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: فعالیت برای نماز مهمترین تکلیف امروز مسوولان است و هر مسوولی به نسبت جایگاه خود در این خصوص پاسخ دهد که چه اقدامی انجام داده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده روز دوشنبه در همایش نماز نماد قدرت و اقتدار معنوی سپاه همزمان باسالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی اولین شهید محراب در مسجد جامع بندرعباس، افزود: نماز از دو جنبه فردی و اجتماعی دارای برکات فراوانی است و می‌تواند انسان سازی کند و زمانی که انسان ساخته شود جامعه نیز ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: نماز از دیدگاه خداوند مسأله‌ای حاکمیتی است و اقامه آن تکلیف حکومت اسلامی و کسانی است که پروردگار عالم به آنها قدرت داده است.

وی اضافه کرد:‌ بین نماز خواندن و اقامه کردن نماز تفاوت وجود دارد، اقامه نماز به معنای تربیت انسان‌های نمازخوان است که برای تحقق این امر بایستی بودجه اختصاص داد و فرهنگ سازی کرد.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: اولین وظیفه حکومت در جامعه اسلامی اقامه نماز است و بایستی آن را در جامعه تقویت کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با تاکید مجدد بر اینکه اولین تکلیف و وظیفه حاکمان اسلامی نماز است، افزود: آیا زشت نیست فرد مسوول در نظام حکومتی جمهوری اسلامی در نمازهای جمعه و جماعت شرکت نکند، مدیرکل جامعه اسلامی در نمازهای جمعه و جماعت حضور ندارد.

وی تذکر داد: همه مدیران از مدیر جز تا مدیران ارشد باید به نماز توجه داشته و در نمازهای جمعه و جماعت شرکت کنند، زیرا اولین وظیفه آنان حضور و سپس حمایت از نماز است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان بیان کرد:‌ شورای اقامه نماز در همه اداره‌های دولتی تنها شکل اسمی دارد و مدیر این اداره دولتی به عنوان رییس شورای اقامه نماز در نمازهای جماعت و جمعه شرکت نمی‌کند.

حجت الاسلام عبادی زاده افزود: مسوولان نماز را جدی بگیرند چرا که قدرت می‌آفریند و تولید قدرت می‌کند و اگر به نماز توجه کردیم برای ما قدرت و اقتدار به همراه می‌آورد.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس: اولویت در دین با نماز است

امام جمعه اهل سنت بندرعباس هم در این همایش گفت: اولویت در دین با نماز است و نماز موجب اطمینان و آرامش بهتر و بیشتر در زندگی می‌شود و با نام‌های مختلفی در قرآن ذکر شده که نشان از دعوت به معنویت دارد و اسباب وحدت همه مسلمانان است.

 شیخ عبدالباعث قتالی ادامه داد:‌ نماز علامت مومنان بوده و اولین پرسشی است که در روز قیامت از انسان پرسیده می‌شود و اهمیت آن به حدی است که در دوران درخشان حکومت پیامبر (ص) و خلفای راشدین ملاک همه چیز بود.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: میان کسی که نماز می‌خواند و نمی‌خواند تفاوت وجود دارد و فردی که نماز نمی‌خواند نباید در قبرستان مسلمانان دفن شود.

نماز نماد و تولید کننده قدرت است

مسوول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه هم در این همایش گفت:‌ نماز نماد و تولید کننده قدرت و یکی از ابزار قدرت مومنان است و امروز دعوای ما با دنیا بر سر نماز است لذا نماز باید برجسته کرد.

حجت الاسلام عبدالحمید رییسی ادامه داد:‌ نماز مظهر آزادگی و استکبار ستیزی بوده و  استکبار با آن مخالف است و تفاوتی هم بین شیعه و سنی قایل نیست، بایستی برگزاری این فریضه الهی را برجسته کرد.

وی ادامه داد:‌ کاری که امام حسین (ع) در عاشورا سال ۶۱ هجری انجام داد (اقامه نماز در ظهر در میدان نبرد)، از نظر نظامی چندان قابل قبول نیست اما اینجا جای عشق است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha