رشته تنیس در قزوین توسعه می‌یابد

قزوین - ایرنا - رییس هیات تنیس استان قزوین گفت: برنامه ریزی های لازم برای توسعه و همگانی کردن ورزش تنیس با توجه به ظرفیت‌ و توانمندی‌های این رشته در استان، صورت گرفته است.

مجید احمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه چهار زمین تنیس در مجموعه مینودر شهر قزوین، ویژه آقایان داریم و مدیریت آنها نیز به هیات تنیس استان از طریق مزایده واگذار شده، فرصت بسیار خوبی فراهم شده تا اتفاقات خوبی را بتوانیم در این رشته ورزشی رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: در بخش بانوان نیز یک زمین سرپوشیده در مجموعه ورزشی غدیر شهر قزوین داریم که مدیریت آن با بخش خصوصی است.

احمدپور با تاکید بر همگانی کردن ورزش تنیس، اظهار داشت: در این راستا راکت های تنیس در برخی از برنامه های ورزشی با انتشار فراخوان توزیع شده تا برای شناسایی استعدادهای این رشته ورزشی در استان گام برداریم.

به گفته این مسوول، هدف ما از این کار، شناسایی استعدادهای رده سنی پایه است که خوشبختانه بخشی از این استعدادها در بخش بانوان و آقایان در مسابقات مختلف کشوری شکوفا شده اند اما تا رسیدن به عنوان های قهرمانی در این رشته فاصله داریم.

احمدپور با اشاره به کمبود زیرساخت های ورزشی در این رشته، یادآور شد: تنها یک سالن سرپوشیده برای این رشته در استان داریم که آن هم در اختیار بخش خصوصی است و باید به شکل اجاره ای از آن استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برودت هوا و بارش های پاییزی باعث شده تا تنیسورهای قزوینی نتوانند از مجموعه ورزشی مینودر استفاده کنند، تصریح کرد: به رغم تمامی این مشکلات، اوضاع هیات تنیس استان خوب بوده و برای توسعه این رشته برنامه ریزی های لازم نیز صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این رشته ورزشی در شهرستان های تاکستان و البرز فعال بوده و امیدواریم سایر شهرها و مناطق استان نیز با تامین زیرساخت های لازم ورزشی شاهد فعالیت این رشته باشند.

این مسوول با اشاره به استعدادهای این رشته ورزشی در استان، افزود: رشته تنیس، ظرفیت های خوبی در بخش بانوان و آقایان در استان دارد تا جایی که فردخت علیمی از قزوین قهرمان غرب آسیا شده و به بازی های آسیایی در قزاقستان نیز اعزام می شود.

وی با اشاره به اینکه استعدادهای خوبی در رده های سنی پایه در این رشته داریم و برنامه ریزی بلندمدتی با استفاده از ظرفیت مربیان برای شکوفایی آنها صورت گرفته، افزود: در بحث آموزش مربیان و داوران نیز فعال هستیم و مربیان استان برای شرکت در دوره داوری درجه ۲ که دریافت مدرک آن دشوار است، اعزام شده اند.

وی با اشاره به میزبانی مسابقات تنیس کشوری از سوی قزوین، افزود: این مسابقات در قزوین از اول تا ۶ آبان ماه و در رده های سنی ۱۰ تا ۱۸ سال در بخش دختران برگزار و آیلا بدرلو در رده سنی ۱۰ سال به مقام سوم و فردخت علیمی در رده سنی ۱۲ سال نیز به مقام دوم دست یافتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha