تعمیق داخلی‌سازی در صنعت خودرو با استفاده از شرکای جدید

تهران- ایرنا- مدیرعامل بهمن‌موتور گفت: مطابق الزام‌های قانونی، همه محصولات تولیدی این گروه با داخلی‌سازی حداقل ۲۰ درصدی تولید می‌شود و تعمیق ساخت داخل همه محصولات در دستور کار است، به طوری که دو محصول شاسی بلند جدید این گروه تا پایان سال به داخلی‌سازی ۳۰ درصدی خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد ضرابیان» امروز (دوشنبه) در نشست خبری برنامه‌های توسعه‌ای بهمن‌موتور افزود: با توجه به مشکلات پیش آمده در زمان تحریم‌ها، این گروه روی برندهای خود سرمایه‌گذاری کرده تا در شرایط ضروری و اضطراری بتواند همچنان چرخه تولید خود را ادامه دهد، همچنان‌که دو محصول نوبرانه شاسی‌بلند بهمن‌موتور اکنون با برندهای این شرکت در بازار وارد شده است.

وی بیان‌داشت: همه شرکت‌های خارجی برنامه که تا پیش از اعمال تحریم‌ها با این گروه کار می کردند و اکنون همکاری ما با آنها به حالت تعلیق درآمده، همچنان شریک ما باقی خواهد ماند.

ضرابیان تصریح‌کرد: به‌طور قطع بهمن‌موتور با خودروسازی مزدا ژاپن با بیش از ۶۷ سال سابقه ارتباط کاری، به تداوم همکاری خواهد پرداخت، همچنین تداوم همکاری با شرکت‌های گریت وال و هاوال و شرکت FAW در دستور کار است و پس از رفع احتمالی تحریم‌ها نیز شریک تجاری ما خواهند بود.

عضو هیات مدیره گروه بهمن گفت: با بهبود احتمالی مناسبات بین المللی و رفع محدودیت‌های صنعت خودرو، بهمن موتور فعالیت‌های خود را با شرکای جدید نیز خواهد داشت و همچنین گروه بهمن با شرکت‌های ایسوزو و فاو (FAW) در حوزه‌های تجاری و شرکت سایک‌مکسوس نیز تداوم فعالیت خواهیم داشت.

 تعمیق داخلی‌سازی محصولات

وی ادامه‌داد: مطابق الزام‌های قانونی، همه محصولات تولیدی این گروه با داخلی‌سازی حداقل ۲۰ درصدی تولید می‌شود و تعمیق ساخت داخل همه محصولات در دستور کار است، به طوری که دو محصول شاسی بلند جدید این گروه تا پایان سال به داخلی‌سازی ۳۰ درصدی خواهد رسید.

مدیرعامل بهمن‌موتور اضافه‌کرد: همچنین ون کارگو جدید این شرکت با داخلی‌سازی بیش از ۵۰ درصدی در ابتدای کار عرضه می‌شود و سواری  جدید این شرکت که در آینده نزدیک به سبد محصولات شرکت اضافه می‌شود با داخلی‌سازی ۳۰ درصدی طی دو سال عرضه خواهد شد.

ضرابیان در عین حال خاطرنشان کرد: داخلی‌سازی قطعات با فناوری بالا زمان‌بر است و فناوری‌هایی که بهمن موتور از آن استفاده می‌کند طوری است که تعمیق داخلی‌سازی آنها مستلزم گذشت مدت زمان بیشتری است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات تحریم ها که دشواری هایی را در زمینه خرید اجزا و قطعات خارجی و انتقال ارز به‌وجود آورد، همچنین برخی مشکلات داخلی نظیر عدم ترخیص به موقع کالاها از گمرک و عدم تأمین مواد اولیه داخلی، خاطرنشان کرد: این مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شده و بر این اساس، خودروهای ناقص کمی در مجموعه بهمن‌موتور وجود داشته است.

مدیرعامل بهمن موتور از عرضه چهار محصول جدید شامل یک نوع ون کارگو در گروه تجاری سبک، یک نوع خودروی سواری و دو نوع خودروی شاسی بلند جدید طی ۶ تا هفت ماه آینده در بهمن موتور خبر داد.

مدیرعامل بهمن موتور در پاسخ به ایرنا در خصوص ورود این خودروساز به مقوله صادرات خودرو، خاطرنشان کرد: ما به صادرات خودرو به عنوان یک مقوله بلند مدت که سبب ایجاد مزیت و تراز تجاری مثبت برای ما خواهد شد نگاه می‌کنیم.

وی بیان‌داشت: اینکه چه محصولی صادر شود جای بحث و بررسی دارد و در مجموعه گروه بهمن اکنون روی صادرات خودروهای تجاری سبک برنامه داریم.

ضرابیان خاطرنشان‌کرد: گروه بهمن به دنبال صادرات محدود خودرو نیست، بلکه حضور طولانی مدت در بازارهای خارجی به ویژه بازارهای منطقه را در برنامه دارد.

وی همچنین در خصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو و واردات در مقابل صادرات خودرو، تاکید کرد: اگر به این موضوع با دید تنظیم بازار و رعایت حقوق مصرف‌کننده نگاه کنیم، باید گفت در مقوله رعایت حقوق مصرف کننده بسیار عالی خواهد بود، اما باید دید چه مجموعه و طیفی از مردم از آن بهره خواهند برد و مطالبی که در این زمینه عنوان می‌شود با واقعیت‌ها تطابق ندارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha