اورژانس:‌ آمار فوتی حوادث رانندگی در جاده‌های جهرم افزایش یافته است

شیراز-ایرنا- رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی جهرم گفت: از آغاز امسال تاکنون ۴۹ نفر در تصادفات جاده‌ای در شهرستان جهرم جان باخته‌اند که این آمار نزدیک به آمار کل متوفیان سال ۱۳۹۹ حوادث جاده‌ای این شهرستان است.

محمدرضا خوشرو دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه یادآور شد: تعداد کل کشته‌های حوادث رانندگی سال ۱۳۹۹ شهرستان جهرم ۵۱ نفر بوده است.
رئیس مرکز اورژانس جهرم با بیان ضرورت اتخاذ تدابیر ویژه از سوی مسئولان برای کاهش آمار قربانیان حوادث جاده‌ای، افزود: از این ۴۹ فوتی سال ۱۴۰۰، ۱۸ فوتی مربوط به محور جهرم به شیراز بوده و ۱۴ فوتی هم مربوط به محور جهرم به لار و دیگر محورهای مواصلاتی بوده است.
وی با بیان اینکه اکثر تصادفات جاده‌ای در شب‌ها رخ می‌دهد، بیان کرد: معمولاٌ ساکنان بومی کمتر در ساعات شبانه از محورهای جاده‌ای شهرستان عبور می‌کنند.
خوشرو ادامه داد:  اورژانس هفت هزار و ۹۲۵ مأموریتی در ۶ ماه اول ۱۴۰۰ در شهر و جاده‌های شهرستان جهرم انجام داده، حوادثی که هشت هزار و ۴۵۵ مصدوم داشته است.
او افزود: بیشترین تصادفات در شهر مربوط به ماشین با موتور  با۴۵ درصد آمار و سپس مربوط به واژگونی موتورسیکلت با۲۱ درصد آمار بوده است.
خوشرو با بیان اینکه همچنین هشت درصد تصادفات در شهر جهرم مربوط به واژگونی خودرو و هفت درصد تصادفات مربوط به برخورد ماشین و عابر پیاده بوده است، یادآور شد که موتور در بیش از ۷۷ درصد تصادفات شهری بوده است.
رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی جهرم با بیان اینکه از آغاز سال ۱۴۰۰ تا کنون، ۵۰۵ تصادف جاده‌ای در شهرستان جهرم وجود داشته است، اظهار کرد:  پرحادثه‌ترین محور در شهرستان جهرم مربوط به جهرم - شیراز و بعد از آن محور لار به جهرم است.
این مسئول با بیان اینکه امسال هر ۶ تصادف در محور جهرم-لار یک فوتی به جا می‌گذارد، ادامه داد: امسال هم مانند سال‌های گذشته، افزایش آمار فوت‌شدگان ناشی از تصادف در محور جهرم- لار حدود ۲ برابر محور جهرم-شیراز است. از آغاز سال ۱۴۰۰ تا کنون فوتی‌های محور جهرم لار از ۲۰ نفر هم عبور کرده است.
وی ابراز کرد: سال ۱۳۹۹ هر ۲۳ تصادف در محور جهرم- شیراز منجر به یک فوتی بوده است که امسال به ازای هر ۱۲ تصادف، یک فوتی داشته است.
وی با اشاره به ثمربخشی فعالیتهای اورژانس هوایی ۱۱۵ جهرم تأکید کرد: اورژانس هوایی جهرم در ۶ماه اول ۱۴۰۰، ۲۰ مأموریت انجام داده است.
وی تصریح کرد: طی این مدت، ۵۴۳مأموریت مرتبط با کرونا انجام شده است که بیش از ۹۰ مورد در ماه و سه تا روزانه انجام شده که فرد علائمش را گفته است. با این حال تعداد قابل توجهی بیمارانی که ما از ایشان پرسیده‌ایم این علائم خود را کتمان کرده‌اند.
رئیس مرکز اورژانس جهرم با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از تصادفات در جاده مربوط به واژگونی خودرو و موتورسیکلت است و در ۵۴ درصد تصادفات، موتورسیکلت حضور داشته است، تصریح کرد: امسال میانگین زمان رسیدن اورژانس به حادثه در شهر جهرم حدود هفت دقیقه و ۱۶ ثانیه و در جاده ۱۲ دقیقه و پنج ثانیه است که نسبت به پارسال کاهش داشته است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha