مرکز سیار واکسیناسیون کرونا در سقز راه اندازی شد

سنندج - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: مرکز سیار (یک دستگاه آمبولانس) واکسیناسیون کرونا بمنظور دسترسی آسان افراد ناتوان به واکسن کرونا در مناطق حاشیه‌ای شهر، راه اندازی شد.

پروین خسروپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیروهای مرکز بهداشت برای تزریق واکسیناسیون افراد ناتوان در مناطق حاشیه ای شهر از جمله تازه آباد، قوخ، صالح آباد و مناطق دیگر شهر به درب منازل مراجعه می کنند تا در تزریق واکسن تسریع و دسترسی افراد به واکسن آسان شود.

وی هدف از این کار را دسترسی حاشیه شهر و افراد کم توان که تابحال نتوانستند برای دریافت واکسن مراجعه کنند برشمرد و افزود: این مرکز سیار بیشتر در حاشیه شهر و مناطقی که دسترسی کمتری به مراکز تجمیعی واکسیناسیون دارند فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این مرکز سیار فقط روزانه و همزمان با ساعات فعالیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون فعالیت دارد، اضافه کرد: در حال حاضر یک آمبولانس را برای این طرح در نظر گرفته ایم.

خسروپور به وضعیت کرونای شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: هر چند آمار بستری ها در روزهای اخیر روند کاهشی داشته است و در حال حاضر در وضعیت نارنجی هستیم ولی وضعیت کنونی شهرستان بسیار شکننده است.

وی با اشاره به اینکه میزان تست مثبت‌های بیماران سرپایی هنوز حدود ۲۸ درصد است، اضافه کرد: هم اکنون ۵۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های سقز بستری هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه ۳۴ درصد جمعیت شهرستان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کردند، یادآور شد: تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار دُز واکسن کرونا تزریق شده است که حدود ۱۴ هزار دُز اول و مابقی هم دُز دوم را دریافت کردند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha