شهردار لار از بدنه شهرداری این شهر انتخاب شد

لارستان- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر لار مرکز شهرستان لارستان فارس شامگاه یکشنبه، نواز شریفی را که در شهرداری این شهر منصب دارد برای تصدی شهرداری شهر لار انتخاب و معرفی کردند.

به گزارش ایرنا، نواز شریفی هم اینک به عنوان معاون عمرانی شهرداری لار مشغول است که در سالهای ۱۳۸۹ و۱۳۹۰ نیز دو بار طی بازه های  ۶ و ۳ ماهه و پس از حسین صبورایی و محمدعلی آجورلو سرپرستی شهرداری لار را عهده دار بوده است.

او با پنج رای موافق از مجموع هفت نفر عضو، به عنوان گزینه نهایی شهرداری لار معرفی شد.

اعضای شورای اسلامی لار در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ و با هفت رای قاطع مصطفی بینا از اعضای کنونی این شورا را برای تصدی شهرداری این شهر ۷۵ هزار نفری انتخاب و معرفی کردند اما صلاحیتش را استانداری فارس احراز نکرد.

معاون عمرانی فرماندار ویژه لارستان در خصوص فرآیند انخاب شهردار گفت: فرد منتخب اعضای شورای اسلامی برای احراز شرایط و سیر مراحل گزینش به حوزه مدیرکل شهری و شوراهای استانداری فارس معرفی خواهد شد.

احمد دلاور در مصاحبه با ایرنا افزود: بر اساس قانون اعضای شورای اسلامی در صورتی که در انتخاب گزینه شهرداری با شروع فعالیت خود به توافق نرسند می توانند یک نفر از کارکنان رسمی شهرداری را تا زمان انتخاب گزینه اصلی به عنون سرپرست معرفی کنند.

مصطفی بینا، حامد مقدم، رستم روانبخش، سحر یادگار فرد، اشکان عسکری،  خلیل نامدار و زینل قنبری به عنوان اعضای اصلی ششمین دوره شورای اسلامی شهر لار انتخاب شدند.

لارستان در سال ۱۳۸۸ با تصویب هیات دولت به فرمانداری ویژه ارتقا یافت.این شهرستان به مرکزیت شهر لار  با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز در جنوب استان فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha