استکبار هدفی جز ایجاد ناامنی در جهان ندارد

ارومیه- ایرنا- رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: استکبار و در راس آن امریکا با انواع دسیسه های مختلف هدفی جز ایجاد ناامنی در جهان ندارد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ناصر آقایی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، افزود: همه کارشناسان کشورهای مختلف دنیا معتقدند که ۱۳ آبان به عنوان یک روز به یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی ابهت پوشالی استکبار جهانی را در هم شکست.

وی اضافه کرد: ۱۳ آبان سه حادثه مهم تاریخی را در خود جای داده است که شامل اعتراض ملت غیور ایران به کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳، اعتراض دانش آموزان به حکومت پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان در سال ۱۳۵۸ است که همگی یادآور روزهای تاریخی در انقلاب اسلامی ایران است.

وی اظهار داشت: امام راحل با تکیه بر تفکر الهی خود به مردم آگاهی و هوشیاری داده و زمینه ایی فراهم کرد تا ابهت پوشالی استکبار جهانی و در راس آن آمریکای مستکبر که خود را ابرقدرت می نامید فرو ریزد.

حجت الاسلام آقایی ادامه داد: با گذشت ۴۲ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هنور استکبار جهانی علیه نظام دست به فتنه های مختلفی می زند ولی همچنان با شکست مواجه شده و دسیسه هایش نقش برآب می شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: امریکا با وجود شکست های پی درپی به ویژه خروج ذلت بار از افغانستان، همچنان به شیطنت در منطقه می پردازد چنانکه ردپای شیطنت او و رژیم صهیونیستی حتی در مساله آذربایجان نیز مشاهده شد که اگر رزمایش فاتحان خیبر این فتنه آنان را در نطفه خفه کرد.

وی اظهارداشت: با مشاهده نقشه ها و دسیسه های شوم و مختلف دشمنان انقلاب ، اهمیت راهمپایی ۱۳ آبان امسال بیشتر نمود پیدا می کند از اینرو باید با شکوه بیشتری برگزار شود.

حجت الاسلام آقایی افزود: پیش بینی شده است مراسم راهمپیمایی ۱۳ آبان در آذربایجان غربی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ساعت ۱۰ صبح این روز در میدان انقلاب ارومیه آغاز و حجت‌الاسلام سید حمید روحانی، تاریخ نگار انقلاب اسلامی سخنران این مراسم باشد.

وی راه‌انداری نمایشگاه کاریکاتور، شب شعر و خاطره، تجلیل از دانش آموزان و دانشجویان، راه اندازی ایستگاه شعارنویسی، نمایش فیلم هایی با موضوع استکبار جهانی و ۱۳ آبان ،دیدار با خانواده های شهدای دانش آموز، اهدای نشان سردار سلیمانی به دانش آموزان ، دیدار با امام جمعه ، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز ودیدار مجازی دانش آموزان با مقام معظم رهبری و همچنین امضای طوماری به همین مناسبت از جمله برنامه های مراسم ۱۳ آبان امسال عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، روز ۱۳ آبان یادآور سه واقعه مهم ‌در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده است وبه همین دلیل این روز در تاریخ کشورمان روزی به یادماندنی و مهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha