نجف‌آباد میزبان مسابقه ملی تغییرات کسب و کار در دوران کروناست

اصفهان - ایرنا - دومین مسابقه ملی "تغییرات کسب و کارها در دوران کرونا و پسا کرونا " ۲۹ دی امسال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار می‌شود.

مسوول برگزاری مسابقه ملی تغییرات کسب و کارها در دوران کرونا و پسا کرونا، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف از برگزاری این مسابقه، بررسی تغییرات ایجاد شده، فرصت‌ها و تهدیدها در مشاغل موجود و ایجاد مشاغل جدید در دوران کرونا و پساکروناست که علاقه‌مندان و دانشجویان کشور می‌توانند در آن شرکت کنند.

احسان روحانی با بیان‌اینکه دوران کرونا تاثیر زیادی در همه بخش‌ها بویژه کسب و کارها گذاشته است، افزود: برخی از کسب و کارها به تعطیلی کشیده شده اما از طرف دیگر، برخی کسب و کارها مانند فروش اینترنتی در این دوران رونق بیشتری پیدا کرده است که در این رویداد تغییرات این بخش، مسیر آن در آینده و اثرات آن بر بخش‌های دیگر مانند فرهنگ بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از کسب و کارها در دوران کرونا به سمت فضای مجازی رفت، تصریح کرد: در برخی از این خدمات مسائلی مانند ارتقای فرهنگ، حفظ شان انسانی و رعایت حقوق ارباب رجوع، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت.

مدیر مرکز رشد ساخت تجهیزات پزشکی دانشگاه آزاد نجف‌آباد با اشاره به اینکه در این دوران بسیاری از افرادی که قادر به استفاده از گوشی هوشمند نبودند، این توانایی را کسب کردند، خاطرنشان کرد: در این مسابقه تلاش می‌شود تا با بررسی این مسائل، ایده‌هایی برای کارآفرینی و توسعه کسب و کار بویژه در دوران پساکرونا ارائه و از ایده‌های برتر حمایت شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در این رویداد ملی باید سه مساله مهم در زمینه تغییرات کسب و کار در دوران کرونا را معرفی و با ارائه ایده، برای آنها راه‌حل پیشنهاد کنند، گفت: شرکت‌کنندگان باید این اطلاعات را در فُرمی با عنوان "بوم ناب" وارد و ارسال کنند تا طرح‌های آنها مورد داوری قرار گیرد.

روحانی، برخی از شاخص‌های داوری مربوط به ایده‌های کسب و کار در دوران کرونا را سطح خلاقیت، ابتکار و نوآوری بکار گرفته شده در ایده‌پردازی، امکان پیاده‌سازی ایده، میزان تاثیر ایده در افزایش کیفیت زندگی در دوران کرونا، برخورداری از مشارکت تیمی، ارزش برای مشتریان، تولید ثروت برای بازده ارزش ویژه و ایجاد مزیت رقابتی عنوان و اضافه کرد: ایده‌های برتر در این مسابقه مورد حمایت مرکز رشد ساخت تجهیزات پزشکی دانشگاه آزاد نجف آباد قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دیگر مسابقه مذکور، علاقه‌مندان می‌توانند تغییرات کسب و کار در دوران کرونا را با تصویر به نمایش بگذارند که نمایشگاهی از آثار رسیده نیز برپا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه همزمان با همایش ملی "تولید دانش سلامتی در مواجهه با کرونا و حکمرانی در جهان پساکرونا" توسط مرکز رشد ساخت تجهیزات پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار می‌شود، فرصت ارسال طرح‌ها به این رویداد را تا ۱۵ آذر امسال اعلام کرد.

دومین همایش ملی تولید دانش سلامتی و حکمرانی در جهان پساکرونا  ۲۸ و ۲۹ دی امسال توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد بصورت مجازی برگزار خواهد شد.

ه گزارش ایرنا، نخستین مسابقه ملی تغییرات کسب و کار در دوران کرونا آبان سال گذشته توسط دانشگاه آزاد نجف‌آباد برگزار شد.

دانشگاه آزاد نجف‌آباد حدود ۲۰ هزار دانشجو در ۲۲ دانشکده و مرکز تحقیقاتی و ۷۳ رشته کارشناسی و ۱۶۵ رشته تحصیلات تکمیلی دارد.

ویروس کرونا از اسفند سال ۹۸ در کشورمان شیوع یافت و تاکنون بیش از پنج میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

نجف آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha