امیدواری برای ایجاد مسکن و اشتغال در اندیکا با همراهی دولت

اهواز - ایرنا - فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: وعده‌های رییس جمهوری در بازدید اخیر خود از مناطق زلزله زده اندیکا، امیدوار کننده بود و امید است با همراهی دولت بتوانیم زمینه امنیت پایدار بخش مسکن و اشتغال را در این منطقه ایجاد کنیم.

به گزارش ایرنا سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور روز یکشنبه با اشاره به آخرین اقدامات برای رفع مشکلات مردم زلزله زده اندیکا در جمع خبرنگاران بیان کرد: گروه های جهادی، بسیج و جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا مستقر بوده و در حال خدمت‌رسانی به مردم آسیب‌دیده هستند.

وی افزود: رییس جمهوری در بازدید اخیر از مناطق آسیب‌دیده از زلزله اندیکا، وضعیت مردم را از نزدیک بررسی و وعده‌های امیدوارکننده‌ای به آنها دادند که امید است به زودی اقدامات اجرایی آغاز و پیش از سردتر شدن هوا، مشکل مسکن و معیشت آسیب دیدگان برطرف شود.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان ادامه داد: همچنین رسیدگی به دام روستاییان یکی از مطالبات جدی مردم این مناطق است چرا که اشتغال بسیاری از آنها به همین دام‌ها وابسته است.

وی گفت: زلزله در برخی روستاهای اندیکا آسیب‌ جدی‌ به خانوارها وارد کرده که ضمن ترمیم و بازسازی منازل باید در زمینه اشتغال جوانان منطقه نیز تلاش‌هایی صورت گیرد.

سرتیپ پاسدار شاهوارپور بیان کرد: قرارگاه جهادی شهید حسین‌پور تا رفع مشکلات مردم در این شهرستان مستقر بوده و امید است با همراهی دولت بتوانیم در سریع‌ترین زمان، مشکلات مردم آسیب دیده را برطرف کنیم.

پیش از این رییس بنیاد مستضعفان از تامین ۲۰ هزار تن سیمان مورد نیاز مناطق زلزله زده اندیکا خبر داده بود.

همچنین استاندار خوزستان در بازدید از مناطق آسیب دیده اندیکا از آغاز نخستین نقشه بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله زده اندیکا در روستای سوسن سرخاب و عملیات بازسازی در این منطقه خبر داده بود.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند. به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند. 

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha