حمایت از هنرستان‌های هنرهای زیبا رویکرد وزارت فرهنگ است

جیرفت - ایرنا - مدیرکل برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه حمایت های خوبی از هنرستان های هنرهای زیبا در کشور داشته و آن را با اولویت نیز دنبال می‌کند.

به گزارش ایرنا ، علی اکبر صفی پور روز یکشنبه در نشست با فرماندار رودبارجنوب و دیگر مسئولان جنوب استان کرمان با اشاره به فعالیت ۵۹ هنرستان هنرهای زیبا در سطح کشور، روند تاسیس این نوع هنرستان ها را در کشور خوب برشمرد و اظهارامیدواری کرد که هنرستان های دخترانه و پسرانه هنرهای زیبا پایگاه خوبی برای استعدادیابی علاقه مندان به تحصیل و اشتغال در حوزه هنر باشد.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت های خوبی از هنرستان های هنرهای زیبا داشته و در تامین تجهیزات و امکانات هنرستان های هنرهای زیبای جنوب کرمان نیز حمایت می کند.

صفی پور یکی از رسالت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را آموزش در حوزه هنر برشمرد و تصریح کرد: آموزش ها به ۲ شیوه رسمی و غیررسمی برنامه ریزی شده که در شیوه رسمی آموزش هنر با همکاری آموزش و پرورش در قالب هنرستان های هنرهای زیبا انجام می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه هنر استعدادهای زیادی در کشور داریم گفت: این استعدادها به دلیل فراهم نبودن شرایط و امکانات آنطور که باید بروز و ظهور نمی یابد  لذا تصمیم گیری برای ایجاد هنرستان های هنرهای زیبا در ۱۱ استان کشور برنامه ریزی شد.

این مسئول وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: منطقه جنوب کرمان یکی از این مناطق برنامه ریزی شده بود که امیدواریم بتوانیم این آموزش ها را از جنوب کرمان و جیرفت آغاز کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: هنرستان های جنوب کرمان در قالب آموزش های رسمی، فرصت استثنایی برای خانواده هاست تا فرزندانشان در رشته های هنری بتوانند به شکوفایی هنری و تحصیلی برسند.

به گفته وی برای اجرای برنامه های هنری در هنرستان ها ۲ وجه در نظر گرفته شده که فراهم شدن زمینه تحصیل و آموزش برای افراد جامانده از تحصیل و نیز حضور علاقه مندان به رشته های هنری از جمله آنهاست.

وی تصریح کرد: علاوه بر هنرستان ها مجموعه آموزش های دیگری نیز برنامه ریزی شده که در بیش از ۱۵۰ عنوان و رشته مختلف ارائه می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ به برنامه دراز مدت چهار ساله اشاره کرد و افزود: با راه اندازی آموزشگاه های آزاد هنری، موسسات تک منظوره و چند منظوره، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و راه اندازی شعب سینمای جوانان ایران، زمینه ای را برای ارائه آموزش های دائم و مستمر فرهنگی و هنری ایجاد  می کنیم.

توجه به آموزش هنر در مناطق محروم

مدیرکل برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به تصویب طرح مجمع آموزش هنر در مناطق محروم گفت: این طرح در حوزه معاونت هنری برنامه ریزی و آماده شد که به عنوان اولین اقدام مورد تصویب وزارتخانه قرار گرفت.

وی ارتقای سطح فرهنگ و هنر، کشف استعدادهای شگرف، پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری و اشتغالزایی را از اهداف اجرای این طرح برشمرد و گفت: برای مناطق محروم، مرزی و کمتر توسعه یافته نیز برنامه های آموزشی فرهنگی و هنری متناسب با علاقه مندی، ظرفیت و توانایی مردم این مناطق در دستور کار قرار دارد.

صفی پور به شروع فعالیت دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه های جدید با رویکردهای متفاوت تری نسبت به گذشته مورد توجه قرار دارد که حوزه فرهنگ و هنر نیز برای اجرای برنامه ها نیازمند ایده ها و تفکرات نو است.

به گزارش ایرنا مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته به استان کرمان سفر کرد و در جریان این سفر نخستین هنرستان هنرهای زیبا دخترانه و پسرانه در جنوب استان کرمان دیروز در جیرفت افتتاح شد.

بنا به گفته معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان شمار هنرستان های زیبا در استان به ۶ هنرستان در کرمان، جیرفت، سیرجان و بم رسید.

نخستین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در کرمان سال ۱۳۹۶ راه اندازی شده است.

به گفته حسین اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان، نخستین هنرستان هنرهای زیبای این منطقه در رشته های گرافیک، نقاشی، موسیقی، نمایش و سینما فعالیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha