هیاتی از مسوولان کشوری وارد منطقه زلزله‌زده اندیکا شد

اهواز - ایرنا - نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی گفت: هیاتی از مسوولان کشوری روز یکشنبه برای بررسی وضعیت مناطق زلزله‌زده اندیکا وارد این شهرستان شد.

علیرضا ورناصری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: اعضای این هیات متشکل از رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و ۶ عضو این کمیسیون ، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور و معاون راهداری کشور است که برای بررسی مناطق آسیب‌دیده از زلزله وارد اندیکا شدند.

وی گفت: این هیات به ۲  گروه تقسیم شده که یک گروه به روستای سرشط، و یک گروه به روستای سرباز اندیکا سفر می کنند تا از نزدیک وضعیت این مناطق زلزله زده را بازدید و بررسی کنند.

ورناصری ادامه داد: یکی از نمایندگان مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان و معاون بازسازی روستایی بنیاد مسکن استان نیز همراه این هیات هستند.

به گزارش ایرنا روز جمعه گذشته هفتم مهر نیز رییس جمهوری به همراه معاون اول خود، وزیر کشور ، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، رییس بنیاد مستضعفان وارد شهرستان اندیکا شدند و به صورت میدانی از مناطق آسیب دیده از زلزله بازدید و با مردم این منطقه گفت و گو کردند.

رییس جمهوری در این بازدید دستور فوری رسیدگی به مناطق آسیب دیده از زلزله در اندیکا را صادر کرد.

 از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند. به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند. 

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha