درخشش جودوکاران ناشنوای خراسان رضوی در فرانسه

مشهد- ایرنا- رییس هیات ناشنوایان خراسان رضوی گفت: تیم ملی جودوی ناشنوایان کشور با حضور ۲ خراسانی موفق به کسب عنوان سوم تیمی در مسابقات جودوی قهرمانی ناشنوایان جهان شد.

محمدرضا شیخ‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جودوکاران ناشنوای کشورمان با کسب یک نشان نقره و ۲ برنز در مسابقات قهرمانی جهان جودو ۲۰۲۱ ناشنوایان فرانسه، به کار خود پایان دادند.

وی گفت: تیم جودوی ایران متشکل از علی سلحشور، مهرداد بداغی، مصطفی سفیدی، مسعود رستگار و امیرمحمد دفتری پس از تیم های اوکراین و روسیه، به همراه تیم فرانسه بر سکوی سوم ایستاد.

رییس هیات ناشنوایان خراسان رضوی گفت: علی سلحشور و مصطفی سفیدی به عنوان نمایندگان خراسان رضوی در ترکیب این تیم حضور داشتند که البته مسعود سفیدی نیز پیش تر به عضویت تیم ملی درآمده بود اما قبل از اعزام دچار آسیب شد و از حضور در این رویداد جهانی بازماند.

شیخ زاده با بیان اینکه ناشنوایان جهان هر چهار سال یکبار در قالب المپیک ناشنوایان یا دیفلیمپیک گردهم می‌آیند، افزود: پس از این رقابتها جودوکاران ناشنوای استان خود را برای حضور در رقابتهای المپیک ناشنوایان برزیل ۲۰۲۲ آماده می کنند که رقابتهای آن اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

رییس هیات ورزشهای ناشنوایان خراسان رضوی گفت: این هیات در قالب ۱۷ رشته پرطرفدار ورزشی با ۴۰۰ ورزشکار زن و ۵۰۰ ورزشکار مرد در پنج شهرستان از مجموع ۳۳ شهرستان استان فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha