تکمیل زورخانه بین‌المللی بیرجند ۱۰ میلیارد تومان نیاز دارد

بیرجند - ایرنا - رییس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان جنوبی گفت: پروژه احداث زورخانه بین‌المللی بیرجند با ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای تکمیل به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

هومر شکری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای این پروژه هزینه شده و مرحله فونداسیون آن به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی زورخانه بین‌المللی بیرجند مهر ۱۳۹۹ در منطقه مهرشهر بیرجند آغاز شد و با زیربنای هزار متر مربع در حال احداث است.

رییس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان جنوبی گفت: امسال سه میلیارد و ۴۳۶ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه در نظر گرفته شده که درخواست ما تخصیص کامل این مبلغ است.

وی از وجود ۲۷ زورخانه در ۱۰ شهر و پنج روستای استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: از مجموع ۳۲ شهر استان، ۲۲ شهر فاقد زورخانه و ۹ پروژه زورخانه در شهرهای مختلف در حال ساخت است که ساخت هشت زورخانه دیگر در دستور کار قرار دارد.

شکری اظهار داشت: علیرغم اینکه ورزش زورخانه‌ای خراسان جنوبی بیشترین مدال‌آوری را دارد، کمترین زیرساخت دولتی به این ورزش اختصاص داده شده و تقاضای ما کمک به تقویت زیرساخت‌های ورزشی در شهرها و روستاهای فاقد زورخانه است.

وی خواستار حمایت و اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی کشور درخصوص ورزش باستانی و پیگیری انجام وظایف دستگاه‌های مندرج در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی شد و گفت: ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی وظایف گسترده برای گسترش فرهنگ پهلوانی و اخلاق در همه رشته‌های ورزشی دارد که نیازمند حمایت برای فعالیت بیشتر هستیم.

رییس هیات ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی خراسان جنوبی اهدای خون، سرکشی از خانواده شهدا، سرکشی از خانواده محرومان و زندانیان، دیدار با پیشکسوتان، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه، جشن گلریزان، خداقوت به حافظان سلامت، تشکیل گروه‌های جهادی و مجمع خیرین پهلوانی را از جمله اقدامات ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی استان ذکر کرد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشد افزود: چه خوب است که پروژه‌های اقتصادی که در ستاد توسعه خاوران مطرح و مصوب می‌شود نیز پیوست فرهنگی و ورزشی داشته باشند و هر کدام از سرمایه‌گذاران که در قالب زمین، تسهیلات و مجوزها از منابع استان بهره می‌برند، در راستای مسوولیت اجتماعی خود موظف به حمایت از یک هیات ورزشی شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha