استاندار: لرستان در پدافند غیرعامل پشتوانه مناسبی برای کشور است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این استان گفت: لرستان در بحث پدافند غیرعامل پشتوانه مناسب و حیاتی برای کشور است.

به گزارش ایرنا، "فرهاد زیویار" عصر شنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان افزود:  لرستان در بحث پدافند غیرعامل یک استان خاص است که در کریدور شمال به جنوب کشور واقع شده و به واسطه موقعیت جغرافیایی و بهره مندی از روان آب های متعدد، محل تامین آب سازه های انرژی استان های همسایه، دارای گونه های منحصر به فرد، تولید محصولات باغی، کشاورزی، دامپروری، شیلات و استعداد های بالایی در زمینه های مختلف است. 

زیویار اظهار داشت: وجود ظرفیت های متعدد، لرستان را به عنوان ذخیره ای حیاتی برای کشور معرفی می کند و این موضوع موجب بالا رفتن حساسیت های کاری در استان شده که با این اوصاف باید با دقت و مطالعه امورات را پیش برد. 
وی ادامه داد: گزارشات و آمار و ارقام از کاستی های بسیار در لرستان بویژه در زمینه اعتبارات، علیرغم وجود ظرفیت ها و توانمندی های فراوان حکایت دارد که حاصل آن محرومیت استان در حوزه های مختلف است.
استاندار لرستان تاکید کرد: اگر به لرستان بیش از گذشته توجه شود با در نظر گرفتن شرایط ویژه ای که این استان دارد، در بحث پدافند غیر عامل می تواند به عنوان یک استان حمایت کننده در کشور نقش خود را ایفا کند، حال آنکه در گذشته نیز در کمک به رفع بحران ها همیشه حضور فعال داشته است.
زیویار افزود: لرستان در بحران های بوجود آمده پیشتازی خود را در کمک کردن به اثبات رسانده و این موضوع حکایت از تعصب مردم استان به کشور دارد. 
وی خاطرنشان کرد: در بحث های پدافندی همواره حفظ آمادگی برای مواجهه با بحران های احتمالی بسیار مهم تلقی می شود و حتی امن ترین کشورهای دنیا نیز به این موضوع توجه ویژه دارند، به همین دلیل ضرورت دارد در کشور ما که همواره مورد تهدید قرار داشته، آمادگی برای مقابله با هر بحرانی داشته باشد. 
استاندار لرستان یاد آور شد: علاوه بر حفظ آمادگی، پیش بینی اتفاقات پیش رو از مهمترین عوامل حفظ امنیت به شمار می رود به ویژه در شرایطی که کشورها به صورت مکرر مورد حملات سایبری قرار می گیرند که لازمه آن نیز بهره گیری از هوش بالا و احاطه بر علوم روز دنیاست. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha