استاندار سمنان: صنایع استان از نیروی کار بومی استفاده کنند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان تاکید کرد: واحدهای صنعتی استان تا حد امکان از نیروهای کار بومی استفاده کنند و گردش‌های مالی خود را در بانک‌های داخل استان انجام دهند.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی روز شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با حضور غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران ابراز داشت: تقویت بانک‌های استان سمنان موجب افزایش تسهیلات و گره‌گشایی می‌شود.

وی با اشاره به شرایط بحرانی آب در استان سمنان افزود: پیشگیری از آغاز فعالیت واحدهای صنعتی آب‌بر در استان سمنان در دستور کار است.

استاندار سمنان گفت: بهترین حامی بخش خصوصی مقام معظم رهبری است که از ۲ دهه گذشته در تعیین شعار سال بر تولید و اشتغال و کارآفرینی تاکید دارند.

هاشمی بیان کرد: در شرایط کنونی کشور، هیچ موضوعی مانند اقتصاد حائز اهمیت نیست زیرا در دل رشد اقتصادی، مشکلات فرهنگ، اشتغال، رفاه و آسیب‌های اجتماعی نیز مرتفع می‌شود.

وی افزود: اکنون پنج هزار و ۳۹۰ واحد اقتصادی، سه هزار واحد کشاورزی و ۶۰۰ واحد معدنی در استان سمنان وجود دارد.

استاندار سمنان گفت: یکهزار و ۷۰۰ واحد صنعتی و ۱۹ شهرک صنعتی در استان سمنان وجود دارد که یکهزار ۲۰۰ واحد درون و ۵۰۰ واحد خارج از شهرک صنعتی واقع است.

هاشمی ابراز داشت: تنها ۵۶ واحد صنعتی استان سمنان با ۱۰۰ درصد ظرفیت و به صورت سه شیفت فعالیت دارد.

وی افزود: ۱۴۷ واحد صنعتی با سه هزار و ۷۰۰ نیروی کار نیز اکنون به دلایلی مانند تملک بانک، فرسودگی ماشین‌آلات و نبود نقدینگی راکد است که سه واحد به زودی با حمایت بخش خصوصی به چرخه تولید باز می‌گردد.

استاندار سمنان گفت: متعهد می‌شوم در دوران مسئولیت من هیچ واحد صنعتی دیگری راکد نمی‌شود و تمام تلاشم را برای بازگرداندن این واحدهای راکد فعلی به چرخه تولید انجام می‌دهم.

احداث ساختمان جدید  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی استان در ورودی غربی شهر سمنان، با حضور شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، ر زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۰۰ مترمربع و زیربنای پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع از سال ۹۳ آغاز شد و امروز با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران و هیات همراه و جمعی از مقامات استان سمنان افتتاح شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha