تیم‌های درمان اضطراری در مناطق زلزله زده اندیکا مستقر می‌شوند

اهواز - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت:هلال احمر متعهد شده تا تیم‌های درمان اضطراری را به مدت ۲ ماه در مناطق زلزله زده اندیکا برای ارایه خدمات درمانی، پزشکی و نیز دامپزشکی مستقر کند.

به گزارش ایرنا دکتر علی خدادادی روز شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: این جمعیت متعهد شده تا با انجام فراخوانی در سراسر کشور از پزشکانی که به صورت داوطلبانه تمایل به انجام خدمات درمانی در مناطق زلزله زده اندیکا دارند را دعوت کند تا به مردم زلزله زده این شهرستان خدمات پزشکی ارایه دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه شهرستان اندیکا فاقد بیمارستان است گفت: همچنین مقرر شده دانشگاه علوم پزشکی اهواز یک گروه پزشکی و بهداشتی را برای استقرار دایم در این منطقه آماده کند تا پس از ۲ ماه، در مناطق زلزله زده مستقر شوند.
دکتر خدادادی افزود: از دیگر تعهدات این جمعیت کمک کردن در ساخت مکان های موقتی برای نگهداری دام ها و تهیه چادر بیشتر برای اسکان زلزله زدگان است.  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: برای  حمایت روانی و افزایش تاب آوری مردم آسیب دیده از زلزله، تیم های "سحر" این جمعیت که فعالیت های روانشناسی دارند به این مناطق اعزام شدند تا در بحث سلامت روان نیز اقدامات روانشناختی را انجام دهند.

طبق اعلام جمعیت هلال احمر خوزستان تاکنون به بیش از هفت هزار نفر آسیب دیده از زلزله در اندیکا امداد رسانی شده است.

روز گذشته رییس جمهوری به همراه معاون اول خود، وزیر کشور ، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، و رییس بنیاد مستضعفان با حضور در اندیکا، از نزدیک مشکلات مناطق زلزله زده این شهرستان را بررسی کرد.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند.

به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد.

۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند. 

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha