۸ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۳۲
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84522638
T T
۰ نفر
منبع: با مشارکت سایت آیتول | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

آخرین خبر از افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث، هر ساله تغییر کرده و توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و هیچ شرکت بیمه‌ای نمی‌تواند پایین‌تر از قیمت اعلام شده بیمه شخص ثالث را به رانندگان بفروشد در این مقاله به قوانین و چگونگی محاسبه بیمه شخص ثالث و آخرین خبر از افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ می پردازیم.

داشتن بیمه شخص ثالث، برای هر نوع وسیله نقلیه‌ای الزامی است. هدف بیمه‌نامه شخص ثالث، پوشش خسارات جانی و مالی افراد آسیب دیده (اشخاص ثالث)، در حوادث رانندگی است. بیمه ثالث اجباری بوده و نداشتن آن علاوه ‌بر جریمه و توقیف خودرو، عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت. این نوع بیمه خسارت مالی و جانی اشخاص و راننده زیان دیده و خسارت جانی راننده مقصر را تحت پوشش قرار می‌دهد.  

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث، هر ساله تغییر کرده و توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود؛ هیچ شرکت بیمه‌ای نمی‌تواند پایین‌تر از قیمت اعلام شده بیمه شخص ثالث را به رانندگان بفروشد. با تغییر قیمت و شرایط بیمه شخص ثالث در هر سال، ابهامات و سوالات زیادی در ذهن مالکان خودرو ایجاد می‌شود. در این مقاله به آخرین خبر از افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ پرداخته و درباره قوانین و چگونگی محاسبه بیمه شخص ثالث صحبت خواهیم کرد.

آخرین اطلاعات از نرخ و افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰

هرساله بیمه مرکزی، نرخ بیمه شخص ثالث را مشخص کرده و با توجه به این نرخ، در نهایت میزان حق بیمه ثالث را تعیین خواهد کرد. قیمت حق بیمه شخص ثالث، بر اساس دیه انسان مشخص می‌شود. از این رو قوه قضاییه باید نرخ دیه را به بیمه مرکزی اعلام کند.

در سال ۱۴۰۰ نرخ دیه انسان در ماه غیر حرام، ۴۸۰ میلیون تومان بوده و این مبلغ در ماه حرام به ۶۴۰ میلیون تومان می‌رسد. نرخ دیه به نسبت سال گذشته با افزایش حدودا ۴۵% همراه بوده؛ به همین ترتیب، افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ نیز در حدود ۳۷% خواهد بود.

آشنایی با فرایند قیمت گذاری بیمه شخص ثالث

قیمت گذاری بیمه شخص ثالث علاوه بر نرخ دیه، به عوامل متعددی چون کاربری وسیله نقلیه و تعداد سیلندر و...بستگی دارد. در بخشنامه جدید بیمه ثالث، که توسط بیمه مرکزی منتشر شده نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰ اعلام شده است. در جدول زیر می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث را برای انواع وسایل نقلیه مشاهده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیمه شخص ثالث پیشنهاد می‌کنیم به سایت آیتول مراجعه کنید.

آخرین خبر از افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰

تاثیر تخفیف عدم خسارت بر قیمت بیمه شخص ثالث

با استفاده از تخفیف عدم خسارت، حتی با افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰، می‌توان خرید بیمه را با قیمت کمتری انجام داد. تخفیف عدم خسارت نشان می‌دهد که راننده در سال‌های گذشته به دلیل رانندگی ایمن باعث تصادفی نشده است. همین عامل موجب می‌شود که راننده در سال‌های آینده به هنگام خرید بیمه ثالث از تخفیف استفاده کند.

در این پروسه راننده (بیمه‌گذار) می‌تواند به تعداد سال‌هایی که از بیمه‌گر (شرکت بیمه) خسارت دریافت نکرده، در هنگام تمدید بیمه تخفیف بگیرد. مبلغ تخفیف از حق بیمه شخص ثالث بیمه‌گذار کسر خواهد شد. به عبارتی راننده بعد از فروش ماشین، تخفیف عدم خسارت را به بیمه جدید منتقل خواهد کرد.

استعلام آنلاین بیمه شخص ثالث؛ بدون دردسر، بدون هزینه!

اگر قصد خرید بیمه شخص ثالث را دارید، به استعلام قیمت آن در شرکت‌های مختلف نیاز خواهید داشت. در سال‌های گذشته فقط با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های بیمه، می‌توانستید اطلاعات مربوط به نرخ و قیمت بیمه را جمع‌آوری کنید. اما در شرایط فعلی با وجود ویروس کرونا، بهترین راه استعلام بیمه شخص ثالث، استفاده از خدمات سایت آیتول است.

شما با خدمات آیتول، تنها با چند کلیک و در عرض چند دقیقه، به استعلام بیمه شخص ثالث خودرو دسترسی خواهید داشت. برای استعلام بیمه شخص ثالث با آیتول فقط باید شماره پلاک و شماره یکتای بیمه‌نامه خود را وارد کنید تا اطلاعات اتومبیل شما نمایش داده شود. شما در سایت آیتول به استعلام، نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث تمامی شرکت‌های بیمه دسترسی داشته و با چند کلیک تمدید یا خرید بیمه را انجام خواهید داد. آیتول با جمع‌آوری اطلاعات موسسات بیمه، شما را در انتخاب بهترین شرکت یاری می‌کند.

بهترین مرکز خدمات تخصصی خودرو در گوشی شما!

اکنون دیگر از آخرین خبر افزایش قیمت بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ اطلاع دارید و با استعلام آنلاین بیمه هم آشنا شدید. در حال حاضر با گسترش خدمات اینترنتی، بهترین روش برای تمدید و خرید بیمه ماشین در کمترین زمان، استفاده از آیتول است.

خدمات آیتول محدود به استعلام بیمه شخص ثالث نیست؛ شما با نصب و استفاده از آیتول، دسترسی ۲۴ ساعته به بهترین مرکز خدمات تخصصی خودرو خواهید داشت. دریافت و پرداخت آنلاین ریز خلافی‌ها، رزرو معاینه فنی در تهران به صورت اینترنتی و خرید و فروش خودرو تنها برخی از خدمات آیتول است. برای دانلود آیتول، بهترین اپلیکیشن در زمینه ارائه خدمات تخصصی خودرو، به سایت رسمی، مایکت، گوگل پلی یا بازار مراجعه کرده و برای دریافت نسخه iOS اپلیکیشن هم به آی اپس (iApps) بروید.

 م. خ 

منبع: با مشارکت سایت آیتول | ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha