بیش از یک هزار روستایی در استان همدان آموزش های مهارتی را فرا گرفتند

همدان- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان گفت که هزار و ۱۲۴ نفر از روستائیان استان در راستای انعقاد تفاهم نامه با بسیج سازندگی از ابتدای سال جاری تاکنون در دوره های آموزش مهارتی شرکت کردند.

«وهب مختاران» روز جمعه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوره های آموزشی با همکاری بسیج سازندگی و براساس نیاز سنجی های انجام شده در سطح مناطق روستایی استان همدان برگزار شده است.

وی اظهار داشت: این دوره‌های آموزشی با هدف مهارت آموزی، ارتقای سطح دانش فنی و حرفه ای و در راستای ایجاد اشتغال با استقرار تیم های سیار آموزشی در مناطق مختلف استان همدان به ویژه روستاها برگزار می شود.

 مختاران خاطرنشان کرد: برهمین اساس، آموزش مهارت‌های فنی با همکاری بسیج سازندگی تاکنون به ۹۳۸ زن و ۱۸۶ مرد در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان اظهار داشت: این آموزش ها در بخشها و صنایع پوشاک، صنایع دستی و هنرهای سنتی، کشاورزی و زراعت شامل الگوسازی، برش کار لباس زنانه، مروارباف، تولید کیف چرمی، تابلو فرش، کارآفرینی، کاربر نرم افزار اداری، مشبک کار چوب، نقاش شیشه های تزئینی و کشت گلخانه های خاکی، آرماتور بند و منبت کار به مهارت آموزان ارائه می شود.

به گفته مختاران، توسعه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار و تربیت نیروی ماهر و متخصص در مناطقرشهری و روستایی از نیازهای مهم در راستای ایجاد فرصت های شغلی پایدار است.

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha