۴۳ واحد تولیدی راکد استان مرکزی امسال به چرخه تولید بازگشتند

اراک - ایرنا - مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: ۴۳ واحد صنعتی راکد و تعطیل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با پیگیری‌های این نهاد و همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی مسئول از ابتدای امسال تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.

«طیب میرزایی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: راه‌اندازی ۲۸ واحد تولیدی راکد و تعطیل امسال در این استان هدفگذاری شد اما اکنون مشکلات ۴۳ واحد تولیدی رفع و فرآیند استمرار تولید در آن‌ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: کمبود نقدینگی و نبود اعتبار لازم برای اعطای تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش، اختلاف شرکا، کمبود مواد اولیه، فرسودگی تجهیزات و عوامل تولید، نبود ثبات بازار فروش، ناآگاهی نسبت به بازار، اختلافات بیمه‌ای و مالیاتی از مهمترین دلایل رکود برخی واحدهای تولیدی در استان مرکزی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی بیان کرد: راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و تعطیل از سال‌های پیش در این استان آغاز شده که تا کنون ۴۰۰ واحد به چرخه تولید بازگشتند و تعداد اندکی دیگر از این قبیل واحدها در استان وجود دارد که به زودی به چرخه تولید بازمی‌گردند.

میرزایی اظهار داشت: کمک به تامین مواد اولیه و تامین سرمایه در گردش با ارایه تسهیلات بانکی و جذب سرمایه گذاران جدید و حل اختلافات مدیریتی از جمله فعالیت‌هایی بوده که موجب بازگشت این واحدها به چرخه تولید شد.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰۱ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی سرمایه‌گذاری شده و زمینه اشتغال ۳۷ هزار و ۵۸۴ نفر فراهم شده است. 

۳۳ شهرک و ناحیه صنعتی در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha