تازه‌ترین فهرست‌های لاک‌پشت پرنده، ویژه ادبیات کودک و نوجوان معرفی شد

تهران-ایرنا- تازه‌ترین فهرست‌های لاک‌پشت پرنده، ویژه آثار بهار و تابستان ۱۳۹۹، از سوی دبیرخانه این رویداد فرهنگی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، فهرست‌های جدید لاک‌پشت پرنده، شماره ۳۷ و ۳۸، ویژه بهار و تابستان ۱۳۹۹, از سوی دبیرخانه معرفی شد.

 لاک‌پشت پرنده فهرستی است از بهترین کتاب‌های هر فصل برای کودکان و نوجوانان. این کتاب‌ها را گروهی از نویسندگان، مترجمان و کارشناسان کتاب کودک و نوجوان با بررسی کتاب‌های هر فصل انتخاب می‌کنند. 

گروه داوری فهرست سی و هفتم و سی و هشتم لاک‌پشت پرنده شامل حمید اباذری، محمود برآبادی، شکوه حاجی‌نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، علی‌اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، نیکو کریمی، زنده‌یاد رودابه کمالی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی، فرناز میرحسینی، رویا میرغیاثی و سیدمهدی یوسفی، بود.

 لیست ضمیمه، فهرست کتاب‌هایی است که در بهار و تابستان ۱۳۹۹ منتشر شده‌اند و به فهرست لاک‌پشت پرنده راه پیدا کرده‌اند. در این فهرست، اطلاعات نزدیک صد کتاب آمده است و کتاب‌ها بر اساس امتیاز مرتب شده‌اند. علاوه بر تصویر روی جلد و اطلاعات شناسنامه‌ای هر کتاب، می‌توانید واژگان کلیدی آن را هم ببینید و راحت‌تر انتخاب کنید.

 سی و هفتمین فهرست لاک‌پشت پرنده را از اینجا دریافت کنید.

 سی و هشتمین فهرست لاک‌پشت پرنده را از اینجا دریافت کنید.

راهنمای استفاده از این فهرست با توجه به تغییراتی که در سال ۱۴۰۰ در آن اعمال شده است: 

تازه‌ترین فهرست‌های لاک‌پشت پرنده، ویژه ادبیات کودک و نوجوان معرفی شد

درباره لاک‌پشت پرنده

به گزارش ایرنا، فهرست لاک پشت پرنده مجموعه‌ای از کتاب‌های ادبیات کودک و نوجوان است که با همکاری مشترک مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان از سال ۱۳۹۰,  تهیه می‌شود. گروهی از منتقدان و کارشناسان کودک و نوجوان در پایان هر فصل، فهرستی از کتاب‌های کودک و نوجوان منتشر شده در یک فهرست معرفی می‌کنند. فهرست لاک پشت پرنده ضمیمه فصلنامه پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان منتشر می‌شود و می‌تواند راهنمای پدرها و مادرها، معلم‌ها و مربی‌ها و سایر علاقه‌مندان به ادبیات کودک و نوجوان باشد تا مناسبت‌ترین کتاب‌های سال را برای کتاب‌خوانی بچه‌ها و دانش‌آموزان انتخاب کنند.

درحال‌حاضر، کتاب‌ها بر مبنای گروه سنی و گروه موضوعی و هم‌چنین، بر حسب رأی داورها با امتیاز شش لاک‌پشت (کتاب‌های بسیار عالی)، پنج لاک‌پشت (کتاب‌های عالی)، چهار لاک‌پشت (کتاب‌های خیلی خوب) و سه لاک‌پشت (کتاب‌های خوب) معرفی می‌شوند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha