تضعیف وحدت منافع امت اسلامی را در اختیار استکبار می‌گذارد

زاهدان- ایرنا- امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه وظیفه عموم مسلمان دفاع از دین جامع اسلام و حفظ وحدت امت اسلامی است گفت: اگر وحدت تضعیف شود منافع مادی و معنوی جامعه اسلامی در اختیار استکبار قرار می‌گیرد از اینرو وظیفه همه تلاش در حفظ و تقویت وحدت است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام هادی رمضانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته زاهدان در مصلای قدس اظهارداشت: خداوند در قرآن کریم امر به تقوا می‌کند که از برکات آن قدرت تشخیص حق از باطل و پوشاندن سیئات (گناهان) انسان است.
وی با بیان اینکه مردم ما ثابت کردند با تمسک به قرآن از هیچ قدرتی هراس ندارند و با همتی قوی قدرت‌های پوشالی را درهم می‌کوبند افزود: رسالت همه انبیا استکبارستیزی بوده است و اگر بخواهیم با استکبار کنار بیاییم برخلاف آیین و آموزه‌های قرآنی خواهد بود.
امام جمعه موقت زاهدان با بیان اینکه در هفته وحدت، رهبر معظم انقلاب با مسوولان کشوری و لشکری ملاقاتی داشتند ادامه داد: در آن دیدار ایشان فرمودند بزرگترین وظیفه امت اسلامی تبلیغ دین جامع اسلام است زیرا دشمنان از توانشان برای معرفی دین در حیطه فردی استفاده کرده و می‌خواهند بگویند دین برای زندگی سیاسی و اجتماعی برنامه‌ای ندارد. 
وی خاطرنشان کرد: تقوا حالت مقدسی است که انسان را از آلودگی‌ها و انحرافات عقیدتی، سیاسی باز می‌دارد و رابطه این انسان با خدای حکیم را تقویت می‌کند. 
حجت الاسلام رمضانی با اشاره به اینکه تقوا اگر در وجود انسان احیا و تلاش شود که به واجبات عمل کند باعث بیرون راندن شیطان می‌شود تصریح کرد: امام علی می‌فرماید خداوند رسولان الهی را در میان مردم قرارداد و پی در پی پیامبران را مبعوث و به سویشان هدایت کرد.
وی ادامه داد: پیامبران آمدند تا فطرت پاک انسانی را در وجود ما احیا، نعمت‌های(مادی و معنوی) فراموش شده را به انسان یادآوری، دستورات و فرمان های الهی را ابلاغ و بر مردم اتمام حجت کنند و گنجینه‌های نهفته در وجود انسان را شکوفا و آشکار و در نهایت آیات الهی را به مردم نشان دهند. 
وی با بیان اینکه خدای تبارک در هر زمانی برای همه امت‌ها پیامبری فرستاده و کتب آسمانی را برایشان قرارداده خاطرنشان کرد: سنن انبیا و پیامبران چراغ راه بشریت است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha