وزیر کشور:ساماندهی مناطق زلزله زده اندیکا با جدیت در دستور کار است

اهواز- ایرنا- وزیر کشور گفت: ساماندهی مناطق زلزله زده اندیکا با جدیت در دستورکار دستگاه های اجرایی مربوطه قرار دارد و ضروری است کارها، پیش از شروع بارش برف در منطقه ساماندهی شوند.

احمد وحیدی روز جمعه با حضور در منطقه زلزله زده اندیکا در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امور مربوط به زلزله اندیکا در بین دستگاه های اجرایی تقسیم کار شده است.

وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی عملیات بازسازی را شروع کرده اند اما با توجه به اینکه در آستانه بارش برق در منطقه قرار داریم، ضروری است که اقدامات سرعت بیشتری پیدا کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه از جمله اقدامات ضروری که در دستور کار قرار گرفته ایجاد مسیرهای دسترسی و جاده در منطقه است گفت: در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت های خود را شروع کرده و طی 2 هفته آینده بازسازی بخشی از این جاده های ارتباطی به اتمام می رسند.

وی بیان داشت: یکی از مهمترین نیازهای اهالی در مناطق زلزله زده و روستایی اندیکا در حال حاضر چادرهای خاص و ویژه ای است که در برابر سرما و برف مقاوم باشند.

وحیدی با اشاره به اینکه این نوع چادرها بجز امکانات معمولی است که در اختیار جمعیت هلال احمر است گفت: در تلاش هستیم که با توجه به شرایط خاص و احتمال شروع بارش برف، تامین این نوع چادرها هرچه سریعتر انجام شود.

وزیر کشور همچنین بیان داشت: نیازهای دیگری در منطقه شناسایی شده است که برای تسریع در انجام هماهنگی ها برای تامین و انجام اقدامات لازم، استاندار خوزستان به زودی یک نماینده ویژه تعیین و در منطقه مستقر خواهد کرد.

وزیر کشور نیز از صبح امروز در منطقه زلزله زده اندیکا حضور یافته و در حال بررسی مسایل و مشکلات مردم است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری کشورمان روز جمعه به صورت سرزده برای بررسی وضعیت زلزله زدگان شهرستان اندیکا از محرومترین مناطق خوزستان وارد این استان شد.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند. به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰

روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند.

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است  که در جریان زمین لرزه ۱۲ مهر امسال ۹۸۰ واحد تخریب و یکهزار و ۹۵۰ واحد نیز آسیب جزیی و کلی دیدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha