شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

استان‌ها- ایرنا- دولتمردان و مسوولان در هفته ای که گذشت، اقدام میدانی را همچنان در برنامه کاری خود داشتند و برای رسیدگی به مسائل و مشکلات موجود راهی مناطق مختلف کشور شدند؛ از اندیکا و اهواز گرفته تا سنندج، کوهرنگ، یزد، قم، زنجان و مشهد.

رییس جمهوری و جمعی از اعضای دولت سیزدهم طی هفته اول آبان ماه نیز عازم استان‌ها شدند تا ضمن پیگیری ماموریت های مرتبط با حوزه کاری خود، برای رفع مشکلات و مسائل مردم به صورت جهادی و از نزدیک اقدام  کنند. 

در این راستا، دغدغه تسریع در رسیدگی به مناطق زلزله زده اندیکا به ویژه تا پیش از فرارسیدن موج سرما، رییس جمهوری و جمعی دیگر از مسوولان را برای بار دوم به استان خوزستان کشاند. 

آیت الله سید ابراهیم رئیسی که پیش از این هم در مساله کمبود دارو و قضیه اختلال در روند توزیع بنزین در جایگاه های سوخت رسانی شخصا ورود کرده و برای رفع مشکل اقدام میدانی به عمل آورده بود، این بار هم تاب نیاورد و سرزده از طریق فرودگاه دزفول به شهرستان اندیکا رفت. رئیس دولت سیزدهم پس از بازدیدها و بررسی وضعیت، دستور داد هر چه سریعتر بازسازی فوری خرابی‌ها و جبران خسارت‌های وارده به مردم این منطقه در دستور کار قرار بگیرد.

طی هفته گذشته، معاونان رئیس جمهوری در امور مجلس و در امور خانواده و زنان و همچنین رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از دیگر اعضای هیات دولت بودند که بازدیدهای میدانی داشتند و یا با هدف شرکت در مراسم رسمی راهی استان ها شدند. 

 از میان وزرا، وزیر کشور برای تودیع و معارفه استانداران راهی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان، گلستان و گیلان شد و در این استان ها، وی با نمایندگان ولی فقیه دیدار و در جلسه شورای اداری استان هم شرکت کرد. احمد وحیدی در جلسات شورای اداری استان های یاد شده به استماع اظهارات سخنرانان درباره ظرفیت ها و مشکلات استان های متبوعشان نشست.  

روز جمعه نیز بررسی تازه ترین وضعیت مناطق زلزله زده اندیکا، وحیدی را راهی خوزستان کرد.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان نخستین عضو از کابینه دولت سیزدهم روز پنجشنبه با سفر به استان کردستان، علاوه بر دیدار با مسوولان و هنرمندان استان از چند مکان فرهنگی بازدید کرد و خبرهای خوش ملی و منطقه ای داد.

محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه شب در پایان سفر به کردستان، راهی همدان شد و در آئین یادواره شهدای پنجم آبان شهرستان کبودرآهنگ شرکت کرد. 

پیگیری دغدغه های فعالان حوزه ارتباطات نیز عیسی زارع پور نفر اول وزارتخانه ارتباطات و فناوری را در هفته نخست آبان ماه راهی مشهد و قم کرد.

رییس جمهوری در اندیکا/ دولت سیزدهم، خلاصه در یک قاب  
آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح روز جمعه همراه با محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به منطفه اندیکا یکی از محروم‌ترین مناطق  استان خوزستان رفت و در جریان مسایل و مشکلات زلزله‌زدگان قرار گرفت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کرد.

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

وی همچنین در دیدارها و نشست ها با مردم و عشایر منطقه، مطالبات آنها را شنید و قول داد که این مطالبات در جلسات هیات دولت مطرح و تا حد امکان مصوباتی تصویب شود.

آیت الله رئیسی قول مساعد داد که تا پیش از آغاز فصل سرما تمام نیازهای این مردم برطرف و امکانات لازم در اختیارشان قرار گیرد.

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

تصویر ثبت شده از حضور  سرزده آیت الله رئیسی و دیگر مسوولان در جمع زلزله زدگان و عشایر بختیاری اندیکا که یکی از دورافتاده ترین نقاط کشور است، چنان صمیمانه بود که به بیان علی نادری مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، دولت سیزدهم در همین تک قاب خلاصه شده است. 

رییس جمهوری همچنین در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرنگار ایرنا از عشایر به عنوان گنجینه های ارزشمند انقلاب اسلامی و نظام یاد کرد و گفت: در روزهای اخیر، شرایط زندگی مردم در مناطق زلزله زده اندیکا به عنوان یک دغدغه جدی برای من بود و به همین منظور امروز برای بررسی میدانی از شرایط خدمت رسانی در جمع اهالی حضور پیدا کردم.

قول رئیس بنیاد مستضعفان برای  تامین ۲۰هزار تن سیمان مورد نیاز مناطق زلزله زده اندیکا از دستاوردهای  سفر  رئیس جمهوری به اندیکا است. 

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود، در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد و اندیکا را لرزاند که بر اثر آن، ۱۳۰ روستای این شهرستان دچار خسارت شدند و به گفته استاندار خوزستان، میزان خسارت ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال ارزیابی شده است. 

وزیر کشور و سفر به پنج استان 
وحیدی نیز صبح جمعه به منظور بررسی آخرین وضعیت زلزله زده شهرستان اندیکا به همراه اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور وارد خوزستان شد.

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

وزیر کشور در این سفربا بیان این که  ساماندهی مناطق زلزله زده اندیکا با جدیت در دستورکار دستگاه های اجرایی مربوطه قرار دارد ، تاکید کرد که کارها، پیش از شروع بارش برف در منطقه ساماندهی شوند. 

وحیدی ایجاد مسیرهای دسترسی و جاده در منطقه را از جمله بیرنامه های در دستور کار دانست و گفت: در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فعالیت های خود را شروع کرده و طی ۲ هفته آینده بازسازی بخشی از این جاده های ارتباطی به اتمام می رسند.

وی همچنین در نشست قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا تصریح کرد که تامین مسکن و محل نگهداری دام و کارهای پشتیبانی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا، باید با سرعت بیشتری انجام شود.

 احمد وحیدی شامگاه جمعه نیز در نشست بررسی روند پروژه فاضلاب و دفع آب های سطحی اهواز شرکت کرد و  با بیان اینکه سرعت کار در پروژه فاضلاب و دفع آب های سطحی اهواز قابل مقایسه با گذشته نیست گفت: متاسفانه دوره نسبتا طولانی به این بخش کم توجهی شده است.

این عضو دولت سیزدهم در طول هفته گذشته برای تودیع و معارفه استانداران، میهمان مراکز چهار استان دیگر هم شد.

آذربایجان شرقی اولین مقصد سفرهای استانی وحیدی در هفته گذشته بود که ضمن آن ، روز شنبه پس از ورود به تبریز و ادای احترام به مقام شامخ شهدای استان، در آیین تودیع محمدرضا پورمحمدی استاندار سابق و معارفه زین‌العابدین رضوی خرم پانزدهمین نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی شرکت کرد.

وزیر کشور  همچنین عصر شنبه به عنوان دومین وزیر دولت سیزدهم وارد آذربایجان غربی شد و در آیین تودیع  محمدمهدی شهریاری استاندار سابق و معارفه محمدصادق معتمدیان پانزدهمین استاندار این خطه شرکت کرد. 

وی شنبه شب هم راهی  همدان شد و با حضور در جلسه شورای اداری استان، ضمن قدردانی از خدمات «سید سعید شاهرخی» سکان هدایت استان در دولت سیزدهم را به « علیرضا قاسمی فرزاد» سپرد.

پس از آن، وزیر کشور پیش از ظهر روز سه شنبه برای شرکت در آئین تکریم استاندار سابق و معارفه علی‌محمد زنگانه دهمین استاندار گلستان، وارد  شد و مورد استقبال مسوولان کشوری و لشکری قرار گرفت.

رشت هم مقصد دیگر سفر استانی وزیر کشور بود که طی آن، روز پنجشنبه مهمان مردم گیلان شد تا در مراسم تودیع ارسلان زارع استاندار سابق و معارفه اسدالله عباسی جانشین وی شرکت کند.

وحیدی در این سفرها از تسلیم ناپذیری ملت ایران با وجود تمام سختی ها، کاستی ها و کمبود ها سخن گفت، روابط با دو ملت همکیش ترکیه و جمهوی آذربایجان را با اهمیت خواند، از بی‌باکی مسوولان نظام جمهوری اسلامی در برابر توهین ها و سیلی ها خبر داد، سیاست دولت سیزدهم را جوانگرایانه توصیف کرد و توجه به فساد ستیزی را یکی از معیارهای اصلی انتخاب استانداران برشمرد. 

وی همچنین در یکی از این سفرها به نگرانی مردم نسبت به اختلالات پیش آمده در مسئله بنزین اشاره کرد و افزود: دشمن برای آبان ماه برنامه ریزی کرده است اما مردم با بصیرت و احساس امیدی که در آنها ایجاد شده می بینند که رئیس جمهوری می خواهد راه جدیدی را ایجاد کند و این امر سبب ایجاد اعتماد و آرامش در جامعه شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کردستان و همدان 
همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه به کردستان سفر کرد و افتتاح بزرگترین کتابخانه عمومی در سنندج به عنوان کتابخانه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)، قول مساعد وزیر برای تجهیز بیشتر بخش امام شافعی این کتابخانه و نوید راه‌اندازی انجمن دف از دستاوردهای سفر محمد مهدی اسماعیلی برای خطه کردستان است. 

وی در این سفر سیاست محوری در دولت مردمی در بخش فرهنگ را توجه ویژه به ظرفیت‌های موجود در اقصی نقاط کشور خواند و " تمرکز زدایی" را از مهمترین راهبردهای این وزارتخانه برشمرد که برنامه‌ای در این رابطه تهیه و ستادی هم در وزارتخانه  در این زمینه تشکیل شده است. 

اسماعیلی همچنین حامل خبر خوشی برای دوستداران کتاب بود و از بهبود وضعیت بازار کتاب با ملی شدن صنعت نشر خبر داد.

تهیه طرح حمایتی از هنرمندان و خبرنگاران و برنامه  تخصیص تسهیلات ویژه به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از دیگر اخبار خوش وزیر بود. 

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

استان همدان مقصد بعدی اسماعیلی بود که ضمن آن و در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی و فرهنگی شهرستان کبودرآهنگ گفت: دولت سیزدهم خود را ملزم به پیگیری نگرانی ها و دغدغه های مراجع معظم تقلید می داند  و بر همین اساس، ارتباطات برقرار شده در این دوره با دفاتر مراجع معظم تقلید قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست.

وی افزود: سیاست دولت سیزدهم و شخص رئیس جمهور پیگیری دغدغه ها و نگرانی های مراجع عظام تقلید است و بر همین اساس است که تمهیدات ویژه ای در این دولت برای ارتباط با دفاتر مراجع عظام تقلید نسبت بهدوره های قبل پیش بینی شده است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: دولت سیزدهم و آیت الله رئیسی از آن جهت که دغدغه ها و نگرانی های مراجع عظام تقلید را را نگرانی و دغدغه مردم می دانند.سازوکار ویژه ای را برای اخذ نظرات و رهنمودهای این بزرگواران تدارک دیده اند و این رهنمودها و بیان دغدغه ها را کمکی بزرگ به دولت برای پیشبرد برنامه های خود با هدف حل مشکلات مردم می دانند. 

وزیر ارتباطات در مشهد و قم 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای نخستین بار از زمان قبول مسوولیت در این وزارتخانه روز شنبه به مشهد سفر کرد.

بازدید از خدمات و فناوری های جدید حوزه ارتباطات کشور مستقر در اداره کل پست خراسان رضوی و پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور که در حوزه تولید محتوای فضای مجازی فعالیت دارد، برنامه های عیسی زارع پور در مشهد بود. 

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

وی در این سفر تصریح کرد که در فضای مجازی از لحاظ پلتفرمها و تولید محتوا مستقل نیستیم لذا نیازمند عزمی هستیم تا با یاری استارتاپها، استقلال کشور در حوزه فضای مجازی تحقق یابد.

زارع پور همچنین گفت که تمام روستاهای کشور تا سال ۱۴۰۱ به شبکه پُر سرعت اینترنت متصل می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز پنجشنبه هم عازم قم شد و در این سفر، علاوه بر حضور در جلسه کمیسیون سیاسی و اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، دیدارهای جداگانه ای با آیات علوی گرگانی، نوری همدانی همدانی، مکارم شیرازی از مراجع تقلید، سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و علی رضا اعرافی مدیرحوزه های علمیه کشور داشت.

زارع پور در این سفر با تاکید بر ضرورت ایجاد قوانین و مقرارات مورد نیاز فضای مجازی از اهمیت شبکه های اجتماعی در شفافیت اداری، جلوگیری از فساد و حمایت از تولیدات داخلی سخن گفت و از راه اندازی اینترنت پاک کودک و نوجوان تا پایان سالجاری خبر داد و در جمع خبرنگاران قمی تاکید کرد که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی به اینترنت جهانی و یا مسدودسازی آن نیست.

وزیر ورزش و افتتاح ۱۸۳ پروژه در ۱۰ استان
به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، روز شنبه ۱۸۳ پروژه  ورزشی به طور همزمان توسط وزیر ورزش و جوانان از طریق ویدیوکنفرانس در ۱۰ استان کشور افتتاح شد.

سید حمید سجادی در این مراسم گفت در سفرهای استانی هموطنان‌ خواستار تکمیل پروژه‌ها هستند و انتظار دارند از مربیان و امکانات خوب در این ورزشگاه ها استفاده شود.  

رییس قوه قضاییه  در  خوزستان
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه هم روز پنجشنبه به همراه  تعدادی از معاونان و مسوولان قوه قضاییه وارد استان خوزستان شد.

در این سفر یک روزه وضعیت رسوب و ترخیص کالاهای وارداتی از طریق بندر امام خمینی (ره) با حضور دادستان کل کشور در محل این بندر مورد بررسی قرار گرفت.

رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز وضعیت انبارهای اموال تملیکی موجود در خوزستان را بررسی کرد.

همچنین معاون نیروی انسانی قوه قضاییه روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک قضایی واقع در کیانشهر اهواز را بررسی کرد و سخنگوی قوه نیز در سفری به اندیمشک مسایل قضایی این شهر را مورد ارزیابی قرار داد.

رییس قوه قضاییه در این سفر با قضات و کارکنان دستگاه قضایی، صنعتگران و کارآفرینان، و اقشار مختلف مردم به صورت جداگانه دیدار کرد.

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

 بخش دیگری از سفر محسنی اژه ای به نشست بررسی فعالیت شرکت هفت تپه، شرکت در نشست شورای اداری و همچنین شورای قضایی استان  و ارائه راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات موجود اختصاص یافت. 

تصویب تعدادی از پست ها در دادسرا و دادگاه های استان در راستای اصلاح ساختار سازمانی دادگستری خوزستان، اختصاص  ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال منابع مالی در مدت ۲ سال، مازاد بر اعتبارات سالیانه سازمان‌ها و دستگاه های زیرمجموعه قوه قضاییه در خوزستان، از دستاوردهای سفر محسنی اژه ای است. 

معاونان وزرا در سفرهای استانی 
معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور
روز چهارشنبه در بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری با حضور در روستای کچوز بخش بازفت این شهرستان گفت: خسارت زلزله اخیر شهرستان کوهرنگ پنج هزار میلیارد ریال برآورد و به هیات دولت اعلام شد.

شنیدن صدای مردم تا دستور رفع مشکلات، رهاورد حضور میدانی دولتمردان

اسماعیل نجار با بیان این که برای تعمیر هر واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود، تاکید کرد: برای تامین هزینه‌های مرتبط با زیرساخت‌ها و صدور پروانه ساختمانی در شهرها و روستاهای مناطق زلزله‌زده کوهرنگ ۸۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در اختیار استانداری چهارمحال و بختیاری قرار می گیرد.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری هم روز پنجشنبه در مراسم افتتاح کلینیک حقوق شهروندی در کانون وکلای دادگستری استان کرمان شرکت کرد و گفت: برخی زمزمه‌ها بین افراد در داخل کشور شنیده می‌شود که با تصویب سند ملی حقوق کودک، تصمیم داریم از کنوانسیون حقوق کودک خارج شویم که این تفکر بشدت غلط و محکوم است و چنین اراده‌ای نیز بین دولتمردان وجود ندارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی هم روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از  نخستین مجتمع آموزشی شهر یزد ویژه جمعیت دانش آموزی اوتیسم شرکت کرد و گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز طیف اوتیسم در ۵۸ مدرسه خاص این گروه دانش آموزی در ۴۰۰ کلاس درس ضمیمه کشور در حال تحصیل هستند.

همایش ملی واکسن و واکسیناسیون کووید ۱۹ در کرج هم برنامه ای بود که معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی کشور روز سه شنبه در آن شرکت کرد و گفت که پدافند غیرعامل در حوزه امنیت غذایی کشور نیازمند توجه ویژه است.

همچنین معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری روز دوشنبه در گردهمایی دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۰ دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: دانشجو باید در کنار فعالیت علمی و تحصیلی، به کنشگری موضوعات اجتماعی بپردازد و از این حیث می‌توان گفت که ویروس کرونا در ۲ سال اخیر از لحاظ تاثیر اجتماعی بر دانشگاه‌ها، بیشترین ضربه را به محیط‌های مبتنی بر حضور دانشجویان زده است.

سفرهای استانی سایر مسوولان 

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی که به مشهد سفر کرده بود، روز دوشنبه در مراسم آغاز پنجمین اجلاس سراسری استادان شبکه تربیتی صالحین بسیج گفت:امروز اولویت نخست ما جنگ رسانه‌ای و شناختی و اولویت دوم جنگ اقتصادی است.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور خانواده و زنان نیز روز جمعه از ندامتگاه زنان استان تهران دیدن کرد و در این بازدید، توجه به  اشتغال و آموزش بانوان را مهمترین اصل در ندامتگاه زنان دانست که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

همچنین علی سلاجقه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه بازدید میدانی از مجتمع مدیریت پسماند آرادکوه در استان تهران به عمل آورد و اولویت اصلی این سازمان را رسیدگی به موضوع آلایندگی هوا و ساماندهی و مدیریت پسماند ذکر کرد. 

سید محمد حسینی معاون رئیس جمهوری در امور مجلس نیز روز یکشنبه سفری یک روزه به شهرستان‌های ورامین و قرچک داشت و در این سفر گفت: با وجود فرصت سه ماهه رئیس جمهوری برای معرفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، به دلیل اهمیت این وزارتخانه از بین گزینه‌های متعدد مطرح، بهترین و شایسته‌ترین فرد به زودی به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

حسینی روز سه شنبه هم در کنگره بزرگداشت ۳۵۳۵ شهید استان زنجان و اجلاسیه یادواره ۱۳۷ شهید طارم شرکت کرد و در این مراسم با اشاره به آمادگی بسیاری از کشورهای همسایه برای ایجاد روابط اقتصادی و تجاری با ایران، گفت: این اراده در دولت وجود دارد تا با کشورهای همسایه ارتباط بهتری داشته باشد.

سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی چهارم آبان در سفری سه روزه به کیش، برنامه پرباری داشت؛ وی در این سفر بر توسعه فعالیت های فرهنگی در راستای ارزش های اسلامی و تقویت طرح های موفق گذشته، "دیپلماسی اقتصادی"، اولویت اشتغال بومیان کیش تاکید کرد.

رمضانعلی سبحانی فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل شرکت ملی پست نیز روز پنجشنبه برای بازدید از اداره کل پست مازندران وارد این استان شد و گفت: پست با برقراری شبکه ارتباطی تنگاتنگ با اقشار مردم و دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان، سکوی پرش جدید برای توسعه تجارت الکترونیک در کشور است.
وی  افزود: تجارت الکترونیک و حمایت از کسب و کارهای اینترنتی بدون همراهی و همکاری پست در کشور امکانپذیر نیست و پست با برنامه ریزی اصولی در کنار تمام مردم بویژه فناوران و کسب و کارهای الکترونیکی است.

سید حسین حجتی معاون وزیر اطلاعات و رییس سازمان حراست کل کشور روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونان منطقه آزاد کیش نگاه جدید مجموعه وزارت اطلاعات و سازمان حراست کل کشور را فساد ستیزی اعلام و اضافه کرد: صیانت از دارایی های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی و نظارت جدی بر عملکرد دستگاه ها و نهادها از مهمترین اهداف این سازمان است.

اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم روز شنبه برای بازدید از مناطق روستایی راهی فارس شد و روز چهارشنبه نیز با سفر به مازندران از طرح‌های هادی بخش مرکزی بابل دیدن کرد.
نیکزاد در این سفرها با تاکید بر این که اقتصاد روستا باید بچرخد، اعلام کرد:با ضمانت سفته‌های زنجیره‌ای،تسهیلات در طرح جهش مسکن به میزان ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور هم روز سه‌شنبه در گردهمایی علما و روحانیون مرکز استان خراسان جنوبی شرکت کرد و از تبدیل شدن بخشی از مصلاهای نماز جمعه استان‌ها به مسجد خبر داد و گفت: این کار را از استان قم آغاز کردیم و امروز هم در شهر بیرجند رقم خورد.

بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی کشور عصر دوشنبه در آیین گشایش نمایشگاه و همایش آیفیکس ۲۰۲۱ در کیش گفت: طی یک برنامه ۶ ساله میزان تولیدات پتروشیمی ایران از ۸۳ میلیون تن فعلی در هر سال به ۱۶۷ میلیون تن می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha