آمادگی ایران برای ارتقای مناسبات اقتصادی با الجزایر 

تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی بر آمادگی ایران برای گسترش همکاری‌ در همه زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با الجزایر تاکید کرد.

به گزارش شامگاه پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز جلسات کاری فشرده دیدار سفرای خارجی با رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.  

در جریان این نشست‌ها، عبدالمنعم احریز. سفیر جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر با رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

قاسمی در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از تداوم روابط دیرینه. تاریخی و دوستانه جمهوری اسلامی ایران و الجزایر و تاکید بر آمادگی ایران برای گسترش همکاری‌ها با این کشور در تمام زمینه‌های اقتصادی. سیاسی و فرهنگی گفت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور با توجه به وجود بسترهای سیاسی متناسب با سطح مناسبات و همکاری‌های اقتصادی نیست.  

وی ادامه داد: با توجه بر تاکید رییس جمهور ایران برای توسعه همکاری‌های بدون محدودیت با الجزایر، امیدواریم با تلاش‌های متقابل مسئولین و بخش‌های دولتی و خصوصی شاهد افزایش سطح تبادل و همکاری ها در تمام زمینه‌ها و به ویژه در حوزه اقتصاد میان دو کشور باشیم.

این عضو کابینه سیزدهم افزود: خوشبختانه در دوره سفارت شما در تهران شاهد برگزاری کمیسیون عالی مشترک و کمیته سیاسی و تبادل متعدد هیات‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی بوده‌ایم. البته در سال‌های اخیر به دلیل تحولات داخلی و شیوع ویروس کرونا سطح مبادلات هیات‌ها به شدت کاهش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آمادگی این وزارت برای برگزاری چهارمین کمیته پیگیری همکاری‌های اقتصادی دو کشور گفت: توسعه مبادلات تجاری بین دو کشور به نفع دو طرف است و بهترین بهره از مناسبات حسنه سیاسی دو کشور، اتخاذ مواضع مشترک در قبال مسائل منطقه و از همه مهم‌تر اهتمام مسئولین عالی‌رتبه دو کشور برای نیل به این هدف خواهد بود.

وی در پایان با تقدیر و تشکر از سفیر الجزایر گفت: امیدواریم با انتقال تجربیات ارزشمند شما در خلال سال های گذشته به سفیر بعدی شاهد تداوم روند ارتقای مناسبات دو جانبه در تمام زمینه‌ها به ویژه اقتصاد باشیم.  

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha