۳۰۰دستگاه رمز ارز باتلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در بهبهان کشف شد

اهواز- ایرنا- ۳۰۰ دستگاه رمز ارز دیجیتال ( ماینر) روز پنجشنبه با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) در شهرستان بهبهان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی  اداره کل اطلاعات استان خوزستان  پس از کشف این دستگاهها با هماهنگی دستگاه قضایی عوامل آن  نیز دستگیر شدند. 

روز گذشته نیز ۳۰۰ دستگاه رمز ارز در یک مزرعه در اندیمشک توسط ماموران اطلاعات سپاه حضرت ولیعصر(عج)  خوزستان کشف و ضبط شد. 

پیشتر هم مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اعلام کرد : ۴۲۸ دستگاه رمز ارز دیجیتال غیرمجاز در شهریور ماه کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا از ابتدای فعالیت دستگاه‌های استخراج رمز ارز تاکنون  بیش از پنج هزار ماینر غیرمجاز از سوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در سطح این استان جمع آوری شده است.

دستگاه‌ های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha