تاسیس معاونت فناوری وزارت علوم به تحقق اقتصاد دانش‌بنیان کمک می‌کند

کاشان - ایرنا - معاون اداری، مالی و توسعه منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تاسیس معاونت فناوری در این وزارتخانه گام مهمی در راستای اقتصاد دانش‌بنیان است و به تحقق این مهم کمک شایانی می‌کند.

به گزارش ایرنا، علی خطیبی روز پنجشنبه پس از آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه کاشان در جمع خبرنگاران افزود: مسوولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با توجه به حجم زیاد دانش‌آموختگان دانشگاهی، جوانان مستعد و کسب و کارهایی که پاسخگوی نیازهای آنان نیست، به دنبال تاسیس معاونت فناوری در این وزارتخانه هستند.

وی با یادآوری اینکه اقتصاد دانش‌بنیان جزو سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و شروع آن از دانشگاه است، خاطر نشان کرد: تاسیس معاونت فناوری در وزارت علوم، استارت‌آپ‌های ایجاد شده از سوی دانش‌آموختگان را تسهیل و منظومه زیست محیطی (اکوسیستم) نوآوری را وارد دانشگاه می‌کند.

به گفته وی، در صورت فعالیت معاونت فناوری وزارت علوم، علاوه بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد، از ایده‌های دانشجویان برای کسب و کار تسهیل و حمایت می‌شود و وضعیت اشتغال به عنوان یکی از چالش‌های اصلی جوانان ارتقا می‌یابد.

در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه کاشان، از حدود هشت سال تلاش‌ عباس زراعت در این دانشگاه قدردانی و عباس کتابی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه معرفی شد؛ کتابی پیش از زراعت نیز عهده‌دار ریاست دانشگاه کاشان بود.

افزون بر ۹ هزار نفر دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش در ۱۱ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده دانشگاه کاشان تحصیل می‌کنند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha