رئیس قوه قضاییه: بیکاری دلیل اصلی جرایم در خوزستان است

اهواز- ایرنا- رئیس قوه قضاییه گفت: ریشه اغلب جرایم و ناهنجاری های موجود از جمله سرقت های خرد و اعتیاد در خوزستان ارتباط مستقیمی با نرخ بالای بیکاری در استان دارد.

به گزارش ایرنا غلامحسین محسنی اژه ای روز پنجشنبه در دیدار با اقشار مختلف خوزستان اظهارداشت: برای جلوگیری از بروز چنین ناهنجاری ها در جامعه، حمایت از تولید ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان نظام در تلاش برای ایجاد مشکلات متعدد برای کشور و ملت هستند افزود: در همین راستا نباید اجازه داد که کارخانجات و فعالیت های اقتصادی دچار چالش و تعطیلی شوند.

رییس قوه قضاییه به تنگناهای پیشرو در مسیر فعالیت دولت اشاره کرد و گفت: این فشارها علاوه بر اینکه برونی است، از داخل کشور نیز دولت را در تنگنا قرار داده است اما قطعا با همکاری های مشترک سه قوا در مقابل این مشکلات ایستادگی خواهد شد تا وضعیت بهتری را شاهد باشیم.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه به منظور کنترل بازار، روسای کل دادگستری استانها با سازمان تعزیرات همکاری خواهند کرد افزود: بر همین اساس، برای اینکه بازار کنترل شود و از فشار موجود به مردم کم شود، برخورد جدی با افراد سودجو، گرانفروشی و همچنین احتکار بیش از پیش مورد تاکید

دادگستری ها قرار گرفته است.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه عزم قوای مجریه، مقننه و قضاییه کم کردن هزینه ها و حل مشکلات مردم است بیان داشت: لذا از هر پیشنهاد و نظری که باعث بهبود امور و اصلاح رویه ها در ارائه خدمت رسانی بهتر به مردم باشد، استقبال خواهیم کرد.

محسنی اژه ای همچنین پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی با کاربری دیگر را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این رابطه انتظار می رود دستگاه های اجرایی مربوطه به موقع از انجام چنین ساخت و سازهایی جلوگیری کنند.

وی بیان داشت: مراجعه و پیگیری دستگاه های اجرایی بعد از انجام ساخت و سازها در این اراضی به دادگستری ها مسائل چند وجهی را درپی دارد و همواره پیشگیری از این نوع ساخت و سازها را باید مورد توجه قرار داد.

رئیس قوه قضاییه همچنین کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: از ظرفیت های مختلفی برای تحقق این امر باید استفاده کرد که مهمترین آن ظرفیت خود مردم از طریق شورای های حل اختلاف و همچنین کارگروه های کارشناسی است.

محسنی اژه ای تصریح کرد: طلاب و روحانیون نیز از ظرفیت بسیار خوبی برای جبران کمبود قاضی برخوردار هستند که تلاش می شود از طریق آموزش های تخصصی و فشرده، بخشی از این قشر در حوزه قضاوت جذب و شروع به فعالیت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به چالش های موجود در استان خوزستان که مهمترین آنها محیط زیست، برخی تبعیض ها و بیکاری است اشاره کرد و گفت: این شرایط شایسته چنین استانی با ظرفیت های فوق العاده موجود نیست.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: برای اینکه خوزستان ویژه دیده شود باید ابتدا مسئولان آن پیش قدم باشد و به حل و فصل مشکلات کمک کنند.

محسنی اژه ای همچنین با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد شعب حل اختلاف ویژه خانواده شهدا و ایثارگران بررسی خواهد شد گفت: در صورت راه اندازی چنین شوراهایی، قضات با اشراف بیشتر نسبت به مسائل این قشر خواهند پرداخت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha