ششم آبان و آخرین اخبار کرونایی استان ها

استان ها – ایرنا – دلخوش به این نباشیم که مثلا امروز –ششم آبان-  نسبت به روز گذشته یعنی چهارشنبه شمار فوتی ها کمتر شده است؛ چرا که خبرهای افزایش شمار مبتلایان یا گزارش خیز ششم کرونا از برخی مناطق کشور به گوش می رسد.

به گزارش گروه استان ها به عنوان مثال رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار امروز از افزایش ابتلا به کرونا در غرب خراسان رضوی خبرداد.دکتر علیرضا مسلم با بیان اینکه هم اینک این شهرستان در وضعیت نارنجی کرونا است، گفت: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هفته های گذشته از عوامل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بوده است. همچنین در صورت تداوم عادی‌انگاری شهروندان، خطر شیوع موج ششم کرونا دور از انتظار نخواهد بود.

دکتر محمد پهلوان دبیر کارگروه اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم امروز با بیان اینکه هر روز ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های خراسان رضوی بسترمی شوند این هشدار را داد: روند افزایش تعداد بیماران سرپایی و همچنین افزایش بستری‌شدگان کرونایی در مشهد و خراسان رضوی اگر با همین منوال پیش برود تا ۱۰ روز آینده رنگ‌بندی کرونایی شهر مشهد تغییر کرده و نارنجی خواهد شد.
 

ششم آبان و آخرین اخبار کرونایی استان ها

از مازندران هم این خبربه نقل از معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندرانی رسیده است که عادی انگاری ، آمار مبتلا به کرونا را در مازندران آنهم طی سه هفته گذشته ۲ برابر کرده است .

دکتر قاسم اویس روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حالی که میزان ابتلای قطعی و بستری به کووید ۱۹ در مازندران از ۲۰ شهریور تا ۱۱ مهر ۵۵۰ نفر بود ، در سه هفته گذشته با رشد بیشتر از ۲ برابری به یک هزار و ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد : در کنار بی‌توجهی ۶۵ درصد از مردم مازندران به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک در اماکن عمومی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، باتوجه به ناشناس بودن کرونا، نگران شیوع گونه جهش یافته دیگر این ویروس در استان هستیم.

یکی دیگر از خبرهای نگران کننده در این گیر و دار کرونا خبری به نقل از مدیر کل انتقال خون سیستان و بلوچستان است که نیاز فوری این استان به تمام گروه های خونی را اعلام کرده است .

دکتر سهیلا خسروی، به خبرنگار ایرنا گفته است که این استان در وضعیت بحرانی برای ذخیره خون قرار دارد و به تمام گروه های خونی به ویژه گروه خون منفی ، او مثبت و منفی نیاز دارد.

وی گفت: هم‌اینک مصرف روزانه سیستان و بلوچستان بین ۳۵۰ الی ۴۰۰ واحد خون است که متوسط در روز تولید استان ۱۷۰ واحد بوده و کمبودها از استان‌های معین تامین می‌شود که با توجه به شرایط کرونایی در کل کشور و کاهش ذخایر خونی امکان ارسال خون از سایر استان‌ها نیز با چالش جدی مواجه شده است.

ثبت پنجمین روز بدون فوتی و تداوم روند پایدار شیوع کرونا در اردبیل

البته درست است که خبرهای افزایش ابتلا به کرونا از گوشه و کنار کشور به گوش می رسد اما هستند مناطقی که خبرهای خوب کرونایی را هم دارند مثل اعلام ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل مبنی بر اینکه آمار جان‌باختگان کرونا در استان برای پنجمین بار طی ۲ ماه اخیر به صفر رسید و مجموع فوتی‌های پنج موج شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان در رقم ۲ هزار و ۵۱۸ نفر باقی ماند.

بر اساس این گزارش روند شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان در روزهای اخیر به وضعیت پایدار رسیده است ولی به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، در صورت کم توجهی شهروندان، شیوع موج ششم دور از انتظار نیست.

خبرهای امروز واکسیناسیون کشور

واکسن همچنان از خارج کشور وارد می شود کما اینکه امروز سی و دومین محموله واکسن سینوفارم وارد کشور شد. این را کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر  اعلام کرد.
 

ششم آبان و آخرین اخبار کرونایی استان ها

البته نکته این است با وجود ورود محموله های واکسن ،کشور ممکن است با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط شماری از هموطنان وارد خیز ششم کرونا شود اما با این حال واکسیناسیون هموطنان علیه کووید ۱۹ همچنان به قوت خود باقی است که می توان به خبر تبریز به نقل از سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز اشاره کرد مبنی بر اینکه ۷۹درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان‌شرقی واکسینه شدند.

همچنین "۴۳ درصد جمعیت واجد شرایط گلستان هر ۲ نوبت واکسن کرونا را تزریق کردند" یا "۸۳.۳ درصد جمعیت هدف شهرستان سامان شهرکرد علیه ویروس کرونا واکسینه شدند" و "تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در کیش به مرز ۳۲ هزار دُز رسید" هم از دیگر خبرهای واکسیناسیون کشور و منتشر شده در خروجی ایرنا است .

اینکه به گفته رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی یک میلیون و ۱۵۶ هزار و ۲۴۰ نفر در استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و نیز ۴۶۲ هزار و ۴۵۶ دز واکسن کرونا در منطقه کاشان تزریق شده است هم از دیگر خبرهای با محوریت واکسیناسیون کشور است .

ضمنا امروز خبرگزاری جمهوری اسلامی در البرز فیلمی را از طرح واکسیناسیون با تیتر " اجرای طرح واکسیناسیون در استان البرز" تهیه کرده است که برای دیدن آن می توانید اینجا را کلیک کنید.

تمام مددجویان زندان قزلحصار واکسینه شدند

یک خبر دیگر هم از کرج در خروجی ایرنا منتشر شد. به گفته اشکان کمالی مدیر ندامتگاه قزلحصار کرج، تمام مددجویان ندامتگاه قزلحصار کرج علیه کرونا آنهم در ۲ مرحله واکسینه شدند.

کمالی گفته است:زندانیان جدید الورود نیز چنانچه تاکنون برای واکسن اقدام نکرده باشند در داخل ندامتگاه تحت تزریق واکسیناسیون قرار می گیرند. همچنین تست های غربالگری به صورت روزانه در تمام بندهای ندامتگاه قزلحصار توسط کارکنان حوزه بهداشت و درمان انجام شده  و در صورت  مشاهده  موارد مشکوک  اقدامات درمانی انجام می شود.

فوتی های استان ها از کرونا:

اگر بخواهیم تیتر وار به خبرهای فوتی شماری از مناطق کشور اشاره کنیم می توانیم این اخبار را در خروجی ایرنا بخوانیم : "کرونا یک ایلامی دیگر را به کام مرگ کشاند"، "سه نفر دیگر در لرستان قربانی کرونا شدند""۱۹ نفر دیگر در آذربایجان‌غربی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند".

همچنین متاسفانه "کرونا پنج خانواده دیگر را در استان همدان داغدار کرد"."فوت سه بیماردر چهار محال و بختیاری "و" فوت سه تن دیگر در سیستان و بلوچستان" از دیگر خبرهای کرونایی کشور است .

اطلاعات در خصوص کرونا زیاد است . اگر بخواهیم از بستری ها بگوییم همین ۲ خبر بس که طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۷۵بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های البرز و ۴۷ مبتلای جدید به کرونا در خراسان شمالی بستری شدند.
و اما نماز جمعه در برخی مناطق کشور برگزار می شود. به عنوان نمونه قراراست در ۲۶ شهر خراسان جنوبی اقامه شود .

۱۵۹ هموطن طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا فوت کردند

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اساس اعلام هر روزی که از کرونا دارد امروز هم این خبر را اعلام کرد : ۱۵۹ بیمار کووید - ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۵ هزار و ۸۷۵ نفر رسید. از دیروز تا امروز پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۴۰۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۷۷ نفر از آنها بستری شدند.

بر اساس این گزارش، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به پنج میلیون و ۸۹۹ هزار و ۵۰۹ نفر رسید.

براساس این گزارش همچنین تا کنون ۵۲ میلیون و ۵۹ هزار و ۲۳۷ نفر دُز اول، ۳۲ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر دُز دوم و ۸۰ هزار و ۳۴۳ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۸۴ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۳۸۰ دُز رسید.در شبانه روز گذشته، یک میلیون و ۷۸ هزار و ۴۶۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

در حال حاضر ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۲۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۱۵ شهر در وضعیت زرد و ۸۳ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha