۲میلیون و۲۰۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور مختومه شد

دزفول - ایرنا - معاون قوه قضاییه و رییس مرکز توسعه شورای حل اختلاف کشور با بیان اینکه در سال گذشته بیش از چهار میلیون و۴۰۰ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور مختومه شد، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال نیز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار پرونده مختومه شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام هادی صادقی پنجشنبه در جریان سفر به شهرستان شوش به مشکل استخدام کارکنان افتخاری شوراهای حل اختلاف کشور نیز اشاره کرد و افزود: مشکل استخدام این افراد در حال پیگیری است  و امیدواریم تا پایان امسال حل شود.

وی با اعلام اینکه موضوع استخدام کارکنان افتخاری شوراهای حل اختلاف کشور در لایحه شورای حل اختلاف پیش بینی شده و مجلس شورای اسلامی نیز با آن موافقت کرده است اظهار داشت:با موافقت دولت تلاش می شود این طرح تا قبل از پایان سال به سرانجام برسد.
صادقی همچنین در خصوص تجهیزات اداری و ساختمان های شوراهای حل اختلاف کشور اشاره کرد و گفت: شوراهای حل اختلاف کشور از نظر تجهیزات و ساختمان اداری وضعیت مناسبی ندارند .دولت های گذشته به شوراهای حل اختلاف بی مهری کردندکه امیدواریم دولت جدید عنایات ویژه ای به این موضوع داشته باشد.

علیرضا باوی معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان نیز در این دیدار گفت:در ۶ ماهه امسال حدود ۴۴ پرونده و نزاع دسته جمعی در استان خوزستان با کمک بزرگان طوایف حل و فصل شد.
وی استخدام کارکنان افتخاری شوراهای حل اختلاف و امکانات اداری را از جمله مشکلات شوراهای حل اختلاف استان خوزستان برشمرد و افزود:دراستان خوزستان بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر در  ۲۲۰ شورای حل اختلاف مشغول فعالیت هستند.
عدنان غزی فرماندار شهرستان شوش نیز از معاون قوه قضاییه خواست مشکل محوطه میراث فرهنگی شوش را پیگیری کند.

رییس شورای ایلات و عشایر خوزستان نیز رفع مشکل بیکاری ، اجرای کامل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری و موضوع کنترل قاچاق سلاح غیر مجاز از عراق به کشور را خواستار شد.
دیدارچهره به چهره بامردم،دیدار با رییس دادگستری،دادستان ، قضات ، کارکنان واعضای شورای حل اختلاف شهرستان شوش همچنین غبارروبی مزار شهدا از برنامه های سفر یکروزه معاون قضایی و رییس مرکز توسعه شورای حل اختلاف کشوربه شهرستان شوش بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha