مجلس از بخش فرهنگ و هنر در بودجه ۱۴۰۱ بیشتر حمایت می‌کند

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مردم در لایحه بودجه ۱۴۰۱ از حوزه فرهنگ و هنر بیشتر حمایت خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، محسن فتحی عصر روز پنجشنبه در آیین افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت:  لایحه بودجه ۱۴۰۱تا چند روز دیگر به صحن مجلس می‌آید و ما به عنوان وکیل مردم در مجلس همانند بودجه سال۱۴۰۰ از افزایش بودجه بخش فرهنگ و هنر حمایت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه توسعه بخش فرهنگ و هنر منجر به پیشرفت در همه بخش‌ها خواهد شد، گفت: قطعا  نمایندگان مردم استان در مجلس تلاش می‌کنند این استان به عنوان استان فرهنگ و هنر در اختصاص  بودجه این بخش ویژه دیده شود. 

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج،کامیاران و دیواندره درمجلس شورای اسلامی در ادامه به افتتاح کتابخانه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)به عنوان بزرگترین کتابحانه استان از بانیان احداث این مرکز فرهنگی تقدیر و ابراز امیدواری کرد این مرکز در راستای ارتقای سطح فرهنگی و مطالعه مردم استان موثر باشد.

آیین افتتاح بزرگترین کتابخانه عمومی کردستان با عنوان کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) روز پنجشنبه با حضور "محمد مهدی اسماعیلی" وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، "علیرضا مختارپور"دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی و جمعی از مسوولان دستگاههای اجرایی در سنندج برگزار شد.

با راه‌اندازی این کتابخانه، تعداد کتابخانه عمومی نهادی فعال در استان به ۵۲ باب افزایش می‌یابد.

سنندج با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت مرکز استان کردستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha