ماموریت پدافند غیرعامل برای امنیت کشور راهبردی است

قم - ایرنا - رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ماموریت سازمان پدافند غیرعامل برای حفظ امنیت کشور راهبردی است.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در دیدار سردار غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه ماموریت های پدافند غیرعامل در زمینه رصد تهدیدها و پایش آسیب‌پذیری‌ها و رویکردهای پیش‌بینی، پیشگیری و پیش‌کنشگری برای امنیت کشور راهبردی است، گفت: به نظر می رسد سازمان پدافند غیرعامل باید بیش از گذشته مفهوم پدافند غیرعامل را در افکار عمومی و حتی برای خاص تبیین و نهادینه‌سازی کند.

وی ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل و تاکید بر ضرورت توسعه مفاهیم پدافند غیرعامل به مساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: ظهور و بروز انقلاب اسلامی سبب شده است تا منافع جبهه استکبار در منطقه به خطر بیفتد و به همین خاطر نیز آنها با انقلاب اسلامی ما که ریشه در عاشورا، غدیر و بعثت دارد مخالف و دشمن هستند.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که امداد الهی به کمک پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) آمد و دین اسلام را حفظ کرد انقلاب اسلامی نیز همواره با نصرت الهی همراه شده است، ادامه داد: با وجود سطح بالای دشمنی‌ها، این انقلاب همچنان به راه خود ادامه می‌دهد و دشمنان در دستیابی به اهداف خود با شکست مواجه شده‌اند.

سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، امروز به مناسبت ایام نکوداشت پدافند غیرعامل در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.

هشتم آبان ماه، سالروز فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته دائمی پدافند غیرعامل است. این روز در تقویم رسمی کشور نیز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بنام روز پدافند غیرعامل نام گذاری شده است. بر همین اساس هرساله ایام نیمه آبان به عنوان هفته پدافند غیرعامل با استفاده از ظرفیت های لشکری و کشوری در چهار سطح ملی، دستگاهی، استانی و شهری برنامه های نکوداشت پدافند غیرعامل با رویکرد تبیینی و ترویجی برگزار می‌شود.

هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰ نیز با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» از هشتم لغایت ۱۴ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha