دولت سیزدهم مقابله با جنگ‌های نوین را در اولویت قرار دهد

قم - ایرنا - رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم باید یکی از اولویت‌های خود را ارتقای آمادگی کشور در برابر لایه های نوین جنگ از جمله جنگ سایبری و زیستی قرار دهد، خاطرنشان کرد: ما خوشبین هستیم که دراین دولت بتوانیم موضوعات پدافند غیرعامل را به‌نحو و شکل بهتری به پیش ببریم.

سردار غلامرضا جلالی روز پنجشنبه در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،‌ بیان کرد: موضوع رصد تهدید و آسیب‌پذیری‌ها و برطرف‌سازی آن‌ها از جمله دغدغه‌های همیشگی رهبر معظم انقلاب بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در ابتدا موضوع پدافند غیرعامل بیشتر یک مساله فنی و مهندسی بود، تاکید کرد: به تدریج و در کنار تقویت حوزه پدافند غیرعامل در نیروهای مسلح مساله ارتقای آمادگی و آرایش لایه دفاعی در بخش‌های غیرنظامی به ویژه دستگاه‌های اجرایی مورد توجه پدافند غیرعامل قرار گرفت.

سردار جلالی با اشاره به اینکه پیشرفت و توسعه رویکردهای پدافند غیرعامل وابسته به نوع نگاه و رویکرد دولت هاست، گفت: پدافند غیرعامل پیوست مساله توسعه است و اگر دولت‌ها در این زمینه همراهی نکنند و یا به جای نگاه کارشناسی با عینک سیاسی به پدافند غیرعامل نگاه کنند نمی‌توان به سطح مطلوب آمادگی دست پیدا کرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه امروز کشور از منظر نظامی به یک بازدارندگی قابل توجه رسیده است، ادامه داد: بر همین مبنا دشمن عمده برنامه‌ها و عملیات‌های خود را در بخش‌های تهدیدات نوین مانند حملات سایبری متمرکز کرده است.

وی گفت که در دولت گذشته موضوع جنگ سایبری انکار و مدیریت فضای مجازی جای خود را به ولنگاری مدیریتی داد و متاسفانه توسعه شبکه ملی اطلاعات به طور مطلوب در دولت پیشین عملیاتی نشد.

جلالی افزود: متاسفانه طی هشت سال گذشته از منظر پدافند غیرعامل آسیب‌های جدی به کشور وارد شده است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور، امروز به مناسبت ایام نکوداشت پدافند غیرعامل در سفر به شهر مقدس قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار و گفت و گو کرد.

هشتم آبان ماه، سالروز فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته دائمی پدافند غیرعامل است. این روز در تقویم رسمی کشور نیز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی بنام روز پدافند غیرعامل نام گذاری شده است. بر همین اساس هرساله ایام نیمه آبان به عنوان هفته پدافند غیرعامل با استفاده از ظرفیت های لشکری و کشوری در چهار سطح ملی، دستگاهی، استانی و شهری برنامه های نکوداشت پدافند غیرعامل با رویکرد تبیینی و ترویجی برگزار می‌شود.

هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰ نیز با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» از هشتم لغایت ۱۴ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha