شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی به شبکه جهانی نیست

قم-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در شبکه ملی اطلاعات سرویس‌های پرسرعت و مطمئن داخلی به مردم ارائه خدمت خواهند کرد، گفت: شبکه ملی اطلاعات به هیچ وجه به معنای قطع دسترسی به شبکه جهانی و مسدودسازی نیست.

عیسی زارع پور روز پنجشنبه در حاشیه سفر به شهر مقدس قم در جمع خبرنگاران، افزود: شبکه ملی اطلاعات تا افق زمانی ۱۴۰۴ راه اندازی خواهد شد و آرایش تمام وزارت ارتباطات و فناوری اطاعات بر تحقق سریع این شبکه معطوف و برای این منظور شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات تشکیل شده است.

وی همچنین با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای شبکه سوخت رسانی کشور، گفت: این مشکل در کمترین زمان ممکن حل شد و شرایط به وضعیت عادی بازگشت؛ اگر شبکه ملی پرسرعت با مدیریت داخلی ایجاد شود زیرساخت های کشور در برابر حملات بیرونی بهتر مراقبت و پشتیبانی می شود.

وی خاطرنشان کرد: اپراتور کودک و نوجوان با دسترسی های خاص در دست اقدام است و در چند ماه آینده یک فضای سالم و ایمن برای کودکان طراحی خواهد شد تا خانواده ها بتوانند از این ظرفیت ها استفاده کنند.

زارع پور گفت: هم اکنون محتوا و سایت های مفید، سالم و ایمن جهت کودکان و نوجوانان ایجاد شده و خانواده ها در صورت تمایل می توانند کودکان را از این طریق به فضای مجازی متصل کنند.

وی ابراز داشت: همچنین نرم افزارهای کنترل نیز مانند سایر کشورهای دنیا برای محافظت کودکان در برابر آسیب های اجتماعی در قالب این طرح در اختیار پدر و مادرها قرار خواهد گرفت تا این افراد کمترین ضربه را از این فضا ببینند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما فضای مجازی را فرصت می بینیم که باید در کنار استفاده از ظرفیت های آن، آسیب های موجود را هم تدبیر کنیم.

وی بیان کرد: در قالب این سفر و دیدار با علمای حوزه های علمیه و مراجع تقلید برنامه های وزارتخانه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تبیین شد و نقطه نظرات، دغدغه و و نگرانی های بزرگان حوزه در این مسائل مورد بحث قرار گرفت و برنامه های دولت جهت رفع این نگرانی ها بیان شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در  سفر به قم با آیات علوی گرگانی،نوری همدانی و مکارم شیرازی از مراجع تقلید و اعرافی مدیر حوزه های علمیه، سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و اعضای کمیسیون سیاسی اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت و گو می کند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha