ماموریت محوری وزارت ارشاد، ارتقای فرهنگ عمومی است

سنندج - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ماموریت محوری این وزارتخانه در دولت مردمی ارتقای فرهنگ عمومی در کشور با استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در هر منطقه است.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان سفر خود به استان را سفری پروژه محور خواند و اظهار داشت: نیاز است در فرصتی دیگر به این استان فرهنگی بیایم و از نزدیک به طور دقیق تر با ظرفیت‌ها و استعدادهای آن آشنا شویم تا بتوانیم خدمات بیشتری را به مردم این دیار ارائه کنیم.

وی سیاست محوری در دولت مردمی در بخش فرهنگ را توجه ویژه به ظرفیت‌های موجود در اقصی نقاط کشور خواند وافزود: تمرکز زدایی یکی از مهمترین راهبردهای ما در این وزارتخانه خواهد بود و برنامه‌ای را در این رابطه تهیه و ستادی هم در وزارتخانه ستادی هم در این زمینه تشکیل دادیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از موارد مورد نیاز را با استفاده از ظرفیت‌ها و سفرهای استانی رییس جمهوری به استان‌ها پیش خواهیم برد، اضافه کرد: به زودی با سفر استانی رییس جمهور به کردستان هم بخش مهمی از زیرساخت های که نیازمند توجه ویژه بیشتری و اختصاص اعتبارات مضاعفی هستند، مورد عنایت قرار خواهند گرفت.

اسماعیلی یادآور شد: در بخش‌های نرم افزاری معتقدم فرهنگ نیز مانند ورزش است که با تماشای آن اتفاقی نمی‌افتد و فرد باید خود اقدام به انجام حرکات ورزشی کند در حوزه فرهنگ هم مردم باید وارد این عرصه شده و فعالیت‌های لازم را انجام دهند.

وی  با اشاره به اینکه وزارت ارشاد نقش مهمی در فرهنگ عمومی دارد، گفت: ارتقای شاخص های اصلی حوزه فرهنگ عمومی در این دوره یکی از برنامه‌های ما است که خروجی آن باعث افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و کاهش فواصل ایجاد شده خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  یادآور شد: این رسالت مهم نیازمند حمایت و پشتیبانی بزرگان در هر منطقه است که استان کردستان با دارا بودن شخصیت‌های برجسته و عالمان دینی بزرگ نقش موثری در ارتقای فرهنگ عمومی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه به منظور افتتاح بزرگترین کتابخانه عمومی مرکزی استان کردستان با عنوان کتابخانه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) به این استان سفر کرده است.

کتابخانه عمومی مرکزی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در زمینی به مساحت سه‌هزار و ۵۰۰ مترمربع در ۶ طبقه احداث شده و دارای بخش‌های مختلفی از جمله نشریات، نابینایان، ناشنوایان، سالن مطالعه آقایان و بانوان به صورت مجزا - بخش وی آی پی آقایان و بانوان و سالن مطالعه ویژه محققان است.

گالری، سالن جلسات، سالن آمفی تئاتر، بخش کلاس‌های مبتنی بر وب، مخزن کتاب، بخش مرجع، بخش دیداری و شنیداری، خدمات فنی، بخش گروهی اعضا و اتاق علم که برای اولین بار در کشور راه اندازی می‌شود از قسمت‌های دیگر کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای استان است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha