محسنی اژه‌ای:قوانین و مقررات کشور باید از پیوست عدالت برخوردار باشند

اهواز-ایرنا- رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه برخی محدودیت های در خصوص افراد از سوی دستگاه قضایی باید بازنگری و اصلاح شود گفت: در همین راستا، قوانین و مقررات باید از پیوست عدالت برخوردار باشند و از ایجاد محدودیت هایی مانند ممنوع الخروج و یا مسدود کردن غیرضروری حساب های بانکی افراد پرهیز کرد.

غلامجسین محسنی اژه ای روز پنجشنبه در جمع صنعتگران استان خوزستان با تاکید بر اینکه اصلاح و بهبود رویه های قضایی جزو اولویت های کاری قوه قضائیه قرار گرفته است اظهارداشت: این بازنگری در این‌ زمینه باعث پیشگیری از مشکلات احتمالی به خصوص در حوزه تولید می شود.

وی با بیان اینکه اعمال برخی محدودیت ها به واسطه ارائه گزارش‌های احتمالی در خصوص افراد(صاحبان کسب و کارها)، باعث تضعیف روند تولید و تداوم فعالیت های دربرگیرنده حوزه اشتغال‌ می شود گفت: لازم است این موضوع با راهکارهای قانونی رفع شود تا ضمن انجام بررسی ها، فعالیت های

اقتصادی نیز ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران ، بانک محور است افزود: در این زمینه باید ساختارهای اجرایی و قانونی، آسیب شناسی شود تا در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری رشد اقتصادی محقق شود.

محسنی اژه ای با اشاره مجدد به موضوع محدودیت هایی که برای صاحبان کسب و کارها ایجاد می شود گفت: به عنوان مثال، زمانی که به واسطه مشکلات بانکی و یا مالیاتی، فرد ممنوع الخروج می شود ممکن است وی از این اعمال محدودیت باخبر نشود که این موضوع چالش های خاص خود را ایجاد

می کند.

محسنی اژه ای افزود: این‌افراد دارای روابط کاری، اقتصادی و فرهنگی متعددی هستند که اگر محدودیتی برای آنها ایجاد می شود باید از آن مطلع گردند.

وی تصریح کرد: در برخی موارد نیز، حتی بعد از اینکه مشکل مربوط نیز برطرف می شود، محدودیت‌های ایجاد شده پابرجا می ماند و رفع آن(محدودیت ها) علیرغم حل مشکل، زمان‌بر خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه همچنین به برخی موازی کاری ها بین دستگاه قضایی و بخش های دولتی برای پیگیری مشکلات واحدهای اقتصادی و تولیدی اشاره کرد و گفت: ظرفیت لازم برای مشارکت و همکاری دادگستری و دولت جهت تصمیم گیری در خصوص موارد مربوط به فعالان اقتصادی وجود دارد که از جمله

آن ستاد تسهیل و رفع موانع تولید است.

رئیس قوه قضائیه یادآورد شد: این همکاری می تواند باعث جلوگیری از ورود پرونده های قضایی به دادگستری ها شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه به خوزستان سفر کرده است تا مسائل و مشکلات قضایی این استان را از نزدیک بررسی کند. تعدادی از معاونان و مسوولان قوه قضاییه، محسنی اژه‌ای را در این سفر همراهی می‌کنند.

قرار است  معاون اول قوه قضاییه و همچنین رییس دیوان عدالت اداری در مرکز استان خوزستان با مردم دیدار چهره به چهره داشته باشند.

همچنین قرار است وضعیت رسوب و ترخیص کالاهای وارداتی از طریق بندر امام خمینی (ره) با حضور دادستان کل کشور در محل این بندر مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این سفر وضعیت انبارهای اموال تملیکی موجود در خوزستان را بررسی خواهد کرد و معاون نیروی انسانی قوه قضاییه نیز روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک قضایی واقع در کیانشهر اهواز را بررسی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، رییس قوه قضاییه در این سفر با قضات و کارکنان دستگاه قضایی، صنعتگران و کارآفرینان، و اقشار مختلف مردم به صورت جداگانه دیدار خواهد کرد؛ همچنین بخش دیگری از سفر رییس قوه قضاییه به نشست بررسی فعالیت شرکت هفت تپه اختصاص دارد.

محسنی اژه ای در ادامه سفر خود به خوزستان در نشست شورای اداری و همچنین شورای قضایی استان حضور خواهد داشت و در انتها از طریق شبکه سیمای خوزستان با مردم صحبت می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha