۶ آبان ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84521136
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزار  و ۳۰۵ راس دام قاچاق در نوار مرزی دهلران کشف شد

ایلام - ایرنا - جانشین مرزبانی ایلام گفت: یک هزار و ۳۰۵ راس دام قاچاق از قاچاقچیان توسط نیروهای مرزبانی مستقر در نوار مرزی دهلران کشف و ضبط شد.

سرهنگ احمدرضا حاتمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی سه عملیات مجزا در هفته جاری نیروهای مرزبانی موفق به کشف این تعداد دام در نوار مرزی شهرستان دهلران شدند.

وی افزود: قاچاقچیان قصد خروج دام های مذبور به مقصد کشور عراق را داشتند که قبل از اجرای نقشه خود توسط نیروهای مرزبانی دهلران شناسایی شدند.

حاتمی ادامه داد: در عملیات اخیر ۷۱۲ راس، ۲۹۷ راس در عملیات دیگر و ۳۱۴ راس دیگر هم طی یک عملیات توسط مرزبانی دهلران در بخش های عین خوش و موسیان کشف و ضبط شدند.

وی یادآور شد: بعد از دریافت گزارش هایی مبنی بر وجود برخی تحرکات از سوی تعدادی از قاچاقچیان در کوره راه های نوار مرزی، نیروهای مرزبانی با رصد اطلاعاتی و تجهیزاتی و با زیرنظر گرفتن فعالیت های قاچاقچیان، از خروج دام ها از مرز جلوگیری و احشام را از قاچاقچیان باز پس گرفتند.

وی اضافه کرد: ارزش تقریبی این احشام بیش از ۱۳ میلیارد ریال برآورد شده است و در این عملیات ها و تعدادی از قاچاقچیان دستگیر و برخی موفق به فرار شدند که پیگیری ها برای دستگیری آنها ادامه دارد.

جانشین مرزبانی استان ایلام تاکید کرد: با رصدهای مداوم اطلاعاتی، بهره مندی از نیروهای زبده و ماهر مرزبانی و تجهیزات بروز، تمام نوار مرزی استان کنترل می شود و اجازه هیچگونه فعالیتی به قاچاقچیان احشام و کالا داده نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha