۱۹ نفر دیگر در آذربایجان‌غربی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هنوز رقم فوتی های ناشی از کرونا در استان بالاست، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر در ۱۰ شهرستان این استان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت، چهار نفر در مهاباد، سه نفر در هریک از شهرستان های ارومیه و بوکان، ۲  نفر در هرکدام از شهرستان های خوی و سلماس، یک نفر در شهرستان های پلدشت، چایپاره، شاهین دژ، میاندوآب و نقده جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه  کرد: با افزوده شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ به ۶ هزار و ۸۰۸ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای ۷۴۸ نفر در استان به کرونا، حدود ۲۱۰ نفر بستری شدند، ادامه داد: با اضافه شدن این تعداد، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان به هزار و ۱۹۴ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۲۶۴ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۴۷ نفر فقط با استفاده از ونتیلاتور قادر به تنفس هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۳۰۱ هزار و ۶۸۲ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند که ۵.۱ درصد کل مبتلایان کشور است؛ ۵.۴ درصد کل فوتی های کشور براثر ابتلا به کرونا نیز مربوط به این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha