ضرغامی: فعالیت‌های سنتی و فناورانه در حوزه گردشگری با هم تناقضی ندارند

تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که در گردشگری استفاده از فعالیت‌های الکترونیک اجتناب‌ناپذیر است، گفت: فعالیت‌های سنتی و فناورانه در حوزه گردشگری با هم در تناقض نیستند.

به گزارش  گروه فرهنگی ایرنا از میراث‌آریا، عزت الله ضرغامی در نشستی با مدیران و فعالان پلتفرم‌های برخط گردشگری با اشاره به اهمیت حوزه الکترونیک در رونق گردشگری بیان کرد: باید با هم کار کنیم و موانع را در کنار یکدیگر برطرف کنیم. مثل یک خانواده در کنار هم قرار بگیریم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: معتقدم در بسیاری از بخش ها حاکمیت مانع است، زیرا همه فعالان در این مسیر پاک و مقید نیستند. بنابراین نمی‌توان نظارتی نداشت. یک شرکت با گستردگی فعالیتش موظف به رعایت قوانین است و نظارت بر آن الزام دارد.

او با اشاره به عضویتش در شورای عالی فضای مجازی گفت: از شما می‌خواهم پیش‌نویس قانونی با گزاره‌های روشن بنویسید که آن را تصویب یا توافق کنیم و سلامت جلو برویم.

ضرغامی با ابراز امیدواری به آینده گردشگری، افزود: ناامید نباشید. برای رونق گردشگری به طور حتم کار الکترونیک و فناوری‌های نوین اجتناب ناپذیر است. هر مکانی که ارزش دیدن دارد سوژه گردشگری است و اگر معرفی مکان‌های گردشگری در فضای مجازی به درستی انجام شود، گردشگران خارجی ترغیب به مسافرت می‌شوند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه در گردشگری استفاده از فعالیت‌های الکترونیک اجتناب‌ناپذیر است، تاکید کرد: در این حوزه فعالیت‌های سنتی و فناورانه در تعارض با هم نیستند، این دو در کنار برای رونق گردشکری مکمل یکدیگرند.

او تصریح کرد: همه فعالان این عرصه باید در فضای مجازی وارد شوند و ظرفیت‌هایشان را معرفی کنند. ما به یک هاب بزرگ نیاز داریم که سایر پلتفرم‌ها در زیرمجموعه آن تعریف شوند. سرویس‌ها باید هم‌افزا شوند که خدماتشان برای عموم مردم به راحتی قابل دسترس باشند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha