نماینده ملایر: مجلس اهتمام ویژه‌ای به لایحه رتبه‌بندی معلمان دارد

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس مطرح شده است، گفت که مجلس شورای اسلامی اهتمام ویژه‌ای به این لایحه دارد و به عنوان یکی از اولویت‌ها، تلاش‌های خوبی برای نهایی شدن آن انجام شده است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام «احد آزادیخواه» روز پنج‌شنبه در آیین اختتامیه جشنواره نوجوان سالم شهرستان ملایر اظهار داشت: لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان یکی از مطالبات جدی این قشر است و نمایندگان مجلس به دنبال دائمی کردن این لایحه هستند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه دستگاه تعلیم و تربیت و رقم خوردن آینده جامعه در آموزش و پرورش، افزود: برگزاری جشنواره نوجوان سالم فرصتی برای استعدادیابی و استعدادشناسی دانش‌آموزان است که در این گونه جشنواره‌ها استعدادها به خوبی شکوفا می‌شود.

 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جشنواره نوجوان سالم پیوند بین تعلیم و تربیت به خوبی برقرار شده، خواستار حضور رابط بانوان در همه مدارس شد و گفت: بدون شک نقش بانوان و مادران در جلسه‌های ادارات و مدارس و نقش تربیتی آنان در خانواده بسیار اثرگذار است که این ۲ امر باید به طور جد مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام آزادیخواه، مدیریت فضای مجازی را ضروری دانست و خطاب به مدیران آموزش و پرورش تاکید کرد که شبکه‌سازی بانوان را فعال کرده و ضمن استفاده از ظرفیت بانوان و مادران، در حوزه مشاوره بانوان باید برنامه مدونی داشته باشید.

وی به تحصیل بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز در شهرستان ملایر اشاره کرد و افزود: مدرسه و خانواده می‌توانند با ارایه یک برنامه جامع و مدون در زمینه جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و مراقبت از فرزندان نقش مهمی را ایفا کند و این آسیب‌ها را به حداقل برساند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی رسیدگی به مدارس حاشیه شهر را یکی از اولویت‌ها برشمرد و ادامه داد: می‌توان از ظرفیت شورای آموزش و پرورش و شورای فرهنگ عمومی شهرستان برای ارایه پیشنهادها و برنامه‌های اجرایی در خصوص مدارس حاشیه شهر استفاده کرد، ما نیز با تمام توان به این مدارس کمک می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز دراین آیین سند تحول بنیادین را مبنای کار آموزش و پرورش در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانست و گفت: این سند که برگرفته از آیات قرآن و سیره ائمه اطهار(ع) است، نقشه راه دستگاه تعلیم و تربیت و به عنوان فلسفه تربیتی جمهوری اسلامی ایران تراز اهداف غایی تربیت محسوب می‌شود.

«محمد پورداود» افزود: این سند ۶ ساحت تربیتی دارد که اعتقادی، عبادی و اخلاقی نخستین ساحت آن است و برای دستیابی به آن پنج ساحت دیگر همچون زیباشناختی و هنری لحاظ شده است.

وی با بیان این که جشنواره نوجوان سالم رسیدن به قله ساحت اعتقادی، عبادی و اخلاقی از زاویه ساحت زیبایی شناختی و هنری است، گفت: در این جشنواره به دنبال فعالیت‌های فرهنگی هستیم.

پورداود ادامه داد: این فعالیت‌ها شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌های نمایشگاهی، برگزاری جشنواره، تهیه و تولید محصولات فرهنگی است و با این رویکرد به دنبال ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از گرایش به رفتارهای پرخطر، پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان از دریچه هنر هستیم.

به گفته وی جشنواره نوجوان سالم شامل ۲ بخش خلاقیت‌های دانش‌آموزان و ابتکارات مدرسه‌ای است و برای زندگی سالم دانش‌آموزان در قالب‌های ایده‌پردازی، مقاله، نقاشی، روزنامه دیواری، عکس و فیلم، نرم افزار چند رسانه‌ای، تئاتر و نمایش فعالیت جدی دارند.

پورداود با بیان اینکه آموزش و پرورش کانون خلق دنیای آینده است، افزود: در بخش ابتکارات مدرسه‌ای الگوها و فنون نوین تدریس، به منظور پیشگیری با کمک محصولات و منابع آموزشی و فرهنگی در قالب پروژه‌های ابتکاری و اقدام‌پژوهی، کارهای خود را دنبال می‌کنند.

به گزارش ایرنا؛ در این مراسم از معلمان تربیت بدنی و دانش‌آموزان برتر جشنواره نوجوان سالم تقدیر شد.

در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف در شهرستان ملایر مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha