امکان عرضه بنزین آزاد در تمامی جایگاه‌های سوخت سراسر کشور

تهران - ایرنا - پس از گذشت دو روز از اختلال در سامانه هوشمند سوخت و عرضه بنزین در کشور، اکنون تمامی جایگاه ها امکان عرضه بنزین به نرخ آزاد را دارند و ۷۰۰ جایگاه نیز بنزین یارانه‌ای تحویل می‌دهند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، ساعت ۱۱ روز سه شنبه (۴آبان) تمامی پمپ بنزین های کشور با اختلال مواجه شد.

این اختلال که بعدا مشخص شد به دلیل حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت بوده است، باعث شد تا عرضه بنزین برای چند ساعت به طور کامل در کشور متوقف شود. توقفی که البته در ساعت ۱۵ همان روز تمام شد و به تدریج با از مدار خارج کردن سامانه هوشمند سوخت و دستی شدن نازل های بنزین، عرضه بنزین آزاد در کشور آغاز شد، اما به دلیل پراکندگی جایگاه ها در کشور و لزوم مراجعه حضوری کارشناسان فنی، این کار زمان بر بود.

با این حال در کنار تلاش برای عرضه بنزین بدون استفاده از سامانه هوشمند سوخت، احیای این سامانه نیز در دستور کار قرار گرفت.

ساعت ۲۱ روز سه شنبه سخنگوی وزارت نفت به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که چند جایگاه امکان عرضه بنزین یارانه ای را با اتصال به سامانه هوشمند سوخت پیدا کرده اند.  

در مدار آوردن جایگاه های سوخت البته ادامه داشت تا آنجا که صبح امروز (پنجشنبه ۶ آبان) سرانجام تمامی جایگاه های سوخت کشور (۳هزار و ۷۰۰جایگاه) در مدار قرار گرفتند و می توانند بنزین را به نرخ آزاد بفروشند.  

البته آنگونه که سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرده، تعداد اندکی از جایگاه ها که در مناطق دورافتاده قرار دارند و مراجعه به انها نیز محدود است، همچنان نمی توانند بنزین عرضه کنند.

در کنار آن، کارشناسان صنعت نفت ۷۰۰ جایگاه را نیز به سامانه هوشمند سوخت متصل کرده اند که در این جایگاه ها می توان با کارت سوخت بنزین یارانه ای دریافت کرد.

پیش از این نیز وزیر نفت اعلام کرده بود که تا روز جمعه مشکل پمپ بنزین ها رفع می شود و عرضه بنزین عادی خواهد شد.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha