وزیر بهداشت: کاردرمانی از جمله مهمترین حرفه‌ها در توسعه نظام سلامت است

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت در پیامی، با تبریک فرا رسیدن روز جهانی کاردرمانی گفت: پاسداشت دستاوردهای بزرگ و مسئولیت خطیر جامعه بزرگ و خدوم کاردرمانی در توسعه نظام سلامت و تسکین آلام مردم، وظیفه ای همگانی است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وبدا، در پیام بهرام عین اللهی آمده است: کاردرمانی از جمله مهمترین حرفه ها در توانبخشی و نظام سلامت است که در درمان و بازتوانی آسیب های جسمی، ذهنی، روانی و اجتماعی تاثیر بسزایی دارد از این رو به منظور شناساندن این رشته مهم، ۲۷ اکتبر (۵آبان) را روز جهانی کاردرمانی نامگذاری کرده اند تا ضمن گرامیداشت این روز، از تلاشهای همکاران این حوزه در کنار دیگر اعضای گروه توانبخشی و پزشکی تقدیر بعمل آید.

وی خاطرنشان کرد: این عزیزان با شفقت و مهربانی در راستای افزایش کیفیت زندگی مراجعه کنندگان و اکتساب بیشترین استقلال در فعالیتهای روزانه آنها تلاش می کنند.

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از این پیام نوشت: اینجانب ضمن نکوداشت و تبریک این روز مهم به جامعه بزرگ و خدوم کاردرمانی، جایگاه رفیع و مسئولیت خطیر همکاران کاردرمانگر را در توسعه نظام سلامت کشور و تسکین آلام مردم یادآور شده و بر این نکته تأکید می‌کنم که پاسداشت این دستاورد بزرگ وظیفه تک‌ تک همکاران بزرگوار است و تنها در پرتو همگرایی، تقویت توان علمی و ارائه خدمات بیشتر و بهتر محقق خواهد شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha