سه «خانه خلاق و نوآوری» تخصصی در تهران افتتاح می‌شود

تهران - ایرنا - رییس ستاد اجرایی سازی سند ملی فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق از راه‌اندازی سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی خبر داد و گفت: این مراکز، با هدف تقویت زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق و کمک به تسهیل و تسریع شکل گیری شرکت های خلاق با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، افتتاح می شود.

به گزارش روز پنجشنبه گروه آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی با اشاره به این‌که این خانه‌های خلاق و نوآوری با هدف جذب ایده‌های خلاقانه برای ایجاد کسب و کار و تجاری سازی محصولات وصنایع فرهنگی و شکل‌گیری شرکت‌های خلاق، افتتاح می‌شود افزود: ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در جهت کمک به توسعه اقتصاد خلاق از طریق حمایت از شکل گیری و توسعه طرح و کسب و کارهای مبتنی بر خلاقیت، نوآوری و فناوری را در دستور کار قرار داده است.

رئیس ستاد اجرایی سازی سند ملی توسعه فناوری های نرم، به حمایت از ایجاد و توسعه زیرساخت های توسعه دهنده صنایع خلاق اشاره کرد و گفت: این سه خانه خلاق و نوآوری، روز شنبه ۸ آبان‌ماه سال جاری در چارچوب سیاست‌ها و اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح خواهد شد.

کرمی، با اشاره به نقش اثرگذار شرکت‌های خلاق در رونق زیست‌بوم نوآوری و تولید ناخالص ملی گفت: در این زمینه، خانه های خلاق و نوآوری به عنوان یکی از هسته های مهم کمک به تسهیل و تسریع ایده و طرح های خلاقانه، نوآورانه و تیم های آنها برای ایجاد کسب و کار و تجاری سازی محصولات شان مطرح است که برنامه آن توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود.

افتتاح سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی در تهران

رییس ستاد اجرایی سازی سند ملی فناوری‌های نرم وتوسعه صنایع خلاق با اشاره به محوریت فعالیت خانه‌های خلاق تازه تاسیس گفت: افتتاح نخست، مربوط به خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم است که در حوزه فناوری و نوآوری های آموزشی فعالیت دارد و از ظرفیت استقرار ۱۰ شرکت خلاق برخوردار است.

وی با بیان این‌که افتتاح دوم به خانه و نوآوری تولیدمحتوا، پویانمایی و رسانه همآرا اختصاص دارد، ادامه داد: این خانه خلاق و نوآوری، در حوزه تولیدمحتوا، پویانمایی و رسانه فعالیت دارد. این خانه نوآوری ظرفیت استقرار ۶ تیم مستقر و ۱۰ تیم دورکار خلاق را دارد.

کرمی با اشاره به سومین افتتاح مربوط به خانه خلاق و نوآوری کودک، نوجوان و خانواده دانادل، اظهار کرد: حوزه فعالیت این خانه خلاق و نوآوری؛ کودک، نوجوان و خانواده است که ۶ تیم خلاق را میزبانی می‌کند.

راه اندازی ۷۰ خانه خلاق و نوآوری

دبیر ستاد فناوری‌های نرم وتوسعه صنایع خلاق با اشاره به این‌که هم اکنون در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال هستند، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای گسترش فعالیت این شرکت‌ها و رونق تولید محصولات آنها است. همچنین در حال حاضر حدود ۷۰ خانه خلاق و نوآوری، در کشور راه اندازی شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha