دستگاه قضایی در خوزستان با محدودیت فضای کار روبرو است

اهواز-ایرنا- رییس کل دادگستری خوزستان گفت: فضای کاری دستگاه قضایی در استان با محدودیت و کمبود زیادی روبرو است و این‌ مشکل با افزایش تقاضای قضات برای خروج از استان نیز همراه شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی روز پنجشنبه در دیدار با قضات استان خوزستان که با حضور رییس قوه قضاییه انجام شد اظهارداشت: سن قضایی در استان خوزستان به پنج سال و نیم رسیده است که این موضوع نشانه خوبی برای بدنه نیروی انسانی دادگستری نیست.

وی با اشاره به اینکه مزایای حقوقی برای نیروی انسانی دستگاه قضایی استان خوزستان نیازمند تقویت و بازنگری است گفت: همچنین این درحالی است که تعیین تکلیف پرونده های معوق در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه از رئیس قوه درخواست دریافت اخذ مجوز خاص برای جذب نیروی انسانی لازم در دادگستری را داریم افزود: علاوه بر این‌نیز ، دستگاه قضایی استان خوزستان از کمبود تجهیزات اداری برخوردار است که می بایست برای جبران آنها راهکار لازم اندیشیده شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه به خوزستان سفر کرده است تا مسائل و مشکلات قضایی این استان را از نزدیک بررسی کند. تعدادی از معاونان و مسوولان قوه قضاییه، محسنی اژه‌ای را در این سفر همراهی می‌کنند.

قرار است  معاون اول قوه قضاییه و همچنین رییس دیوان عدالت اداری در مرکز استان خوزستان با مردم دیدار چهره به چهره داشته باشند.

همچنین قرار است وضعیت رسوب و ترخیص کالاهای وارداتی از طریق بندر امام خمینی (ره) با حضور دادستان کل کشور در محل این بندر مورد بررسی قرار گیرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این سفر وضعیت انبارهای اموال تملیکی موجود در خوزستان را بررسی خواهد کرد و معاون نیروی انسانی قوه قضاییه نیز روند پیشرفت عملیات اجرایی شهرک قضایی واقع در کیانشهر اهواز را بررسی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، رییس قوه قضاییه در این سفر با قضات و کارکنان دستگاه قضایی، صنعتگران و کارآفرینان، و اقشار مختلف مردم به صورت جداگانه دیدار خواهد کرد؛ همچنین بخش دیگری از سفر رییس قوه قضاییه به نشست بررسی فعالیت شرکت هفت تپه اختصاص دارد.

محسنی اژه ای در ادامه سفر خود به خوزستان در نشست شورای اداری و همچنین شورای قضایی استان حضور خواهد داشت و در انتها از طریق شبکه سیمای خوزستان با مردم صحبت می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha