هشتمین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد

تهران- ایرنا- هشتمین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جاری با حضور اکثر اعضای مجمع که رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه نیز حضور داشتند، تشکیل شد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این جلسه رئیس مجمع آیت‌الله آملی لاریجانی با تبریک اعیاد میلاد  النبی (ص) و امام صادق (ع) با استناد به آیه دهم و یازدهم سوره طلاق که می‌فرماید:  فَاتَّقُوا اللَّهَ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ الَّذِینَ آمَنُوا  قَدْ أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَیْکُمْ ذِکْرًا / رَسُولًا یَتْلُو عَلَیْکُمْ آیَاتِ اللَّهِ مُبَیِّنَاتٍ لِیُخْرِجَ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّورِ. گفت از ظاهر این آیات برداشت می‌شود که رسول بدل از ذکر است و مقصود از رسول هم پیامبر اکرم (ص) است، ذکر با رسول متحد است و پیامبر اکرم (ص) ذکر است. بنابراین باید در این موضوع تامل کرد و این باب معارف عظیمی را بر ما می‌ گشاید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرانی ها و وضعیت نامطلوب معیشت مردم بر تدبیر درست و اقدام عاجل مسئولان برای کاهش آلام مردم تاکید کرد.

در این جلسه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع اقتصاد کشور و تنگناهای معیشتی مردم برخی از اعضای مجمع به بیان دغدغه ها و دیدگاههای خود پرداختند و سپس رئیس جمهوری رئوس تصمیم ها و برنامه های دولت را در رفع مشکلات اقتصادی بیان و از دریافت نظرات دلسوزانه و کارشناسانه اعضای مجمع استقبال کرد.

در پایان مقرر شد مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست آتی خود با دعوت از وزرا و مسولان اقتصادی دولت، ضمن اطلاع از کم و کیف برنامه های دولت برای رفع مشکلات اقتصادی نظرات و دیدگاه های پیشنهادی خود را جمع بندی و به دولت ارائه کند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha