۵ آبان ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۰۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84520662
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تشدید اختلافات فرانسه با انگلیس بر سر مجوزهای ماهیگیری

تهران- ایرنا- فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که بازرسی های گمرکی را تشدید می کند و تجارت با بریتانیا را از دوم نوامبر (۱۱ آبان) مختل می کند، مگر اینکه لندن موافقت کند مجوزهای بیشتری به ماهیگیران فرانسوی برای فعالیت در آب های بریتانیا اعطا کند.

به گزارش ایرنا از فرانس ۲۴، "گابریل آتال"سخنگوی دولت فرانسه به خبرنگاران گفت که این اقدامات شامل بررسی سیستماتیک گمرکی و بهداشتی محصولات وارد شده به فرانسه و ممنوعیت ورود غذاهای دریایی است.

آتال مدعی شد که فرانسه تقریباً ۵۰ درصد از مجوزهایی را که طبق قرارداد ماهیگیری که در دسامبر سال گذشته بین بریتانیا و اتحادیه اروپا توافق شد، از دست داده است.

وی افزود: فرانسه به بریتانیا اجازه نخواهد داد کفش‌هایش را در توافق برگزیت پاک کند.

شعله ور شدن اختلافات بر سر ماهیگیری آخرین مورد از یک سری اختلافات بین دو همسایه اروپایی است که روابط دیپلماتیک را به پایین ترین حد خود در دهه های اخیر رسانده است.

اختلاف میان انگلیس و فرانسه به دلیل رویه‌های صدور مجوز برای قایق‌های ماهیگیری اتحادیه اروپا که می‌خواهند در آب‌های اطراف بریتانیا و جزایر مانش پس از برگزیت فعالیت کنند، آغاز شد.

فرانسه تا کنون از دست رد شدن انگلیس برای اعطای مجوز به قایق های فرانسوی خشمگین شده است.

به گزارش فرانس ۲۴، بازرسی های گمرکی فرانسه این پتانسیل را دارد که به طور جدی تجارت به و از انگلیس را کاهش دهد. ماهیگیران بریتانیایی نیز به شدت به بنادر فرانسه وابسته هستند، جایی که بیشتر صید آنها در آنجا انجام می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha