حزب الله: داعش همچنان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدهای عراق است

تهران – ایرنا- حزب الله لبنان روز چهارشنبه در پی حمله تروریستی داعش به یکی از روستاهای استان دیاله در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله، این گروه را یکی از خطرناک‌ترین تهدیدهای عراق عنوان کرد.

به گزارش ایرنا از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه خود حمله داعش به روستای «الرشاد» از توابع شهرستان المقدادیه در استان دیاله عراق را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این حمله تروریستی نشان داد که گروه تروریستی داعش همچنان یکی از بزرگترین خطرهایی است که عراق و وحدت ملی این کشور را تهدید می کند و کشورهای حامی داعش به تجاوز خود به عراق و امنیت و ثبات این کشور ادامه می‌دهند.

این بیانیه افزوده است: این جنایت اتحاد عراقی ها و همبستگی آنها و تلاش برای تعقیب عناصر باقیمانده تروریست های داعشی و نابودی آن ها را می طلبد.

حزب الله لبنان ضمن همبستگی با دولت و ملت عراق و همدردی با خانواده قربانیان این حمله تروریستی تأکید کرده است که ملت عراق با سابقه ای طولانی در مبارزه با تروریسم، قادر به تحقق این هدف و در امان نگه داشتن عراق از خطرهای پیش رو است.

حمله تروریستی شامگاه سه شنبه به روستای «الرشاد» بخش المقدادیه دیاله ۱۳ کشته از عشایر شیعه بنی تمیم و ۷ زخمی بر جای گذاشت. همچنین منابع خبری اعلام کردند ۴ تن از قربانیان، به دست تروریست ها سربریده شدند.

شهرستان المقدادیه در شمال دیاله واقع شده و همواره این منطقه یکی از مناطق تحرک تروریست ها به شمار می رفته، اما منطقه ای که حادثه تروریستی در آن اتفاق افتاد تا دیشب جزو مناطق امن دیاله بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha