دادستان تهران پای دردِ دل مالباختگان پرونده کریپتولند نشست

تهران- ایرنا- صبح امروز جمعی از مالباختگان پرونده رمز ارزی کریپتولند با حضور در ملاقات مردمی دادستانی، در دیدار و گفت وگوی مستقیم با دادستان تهران به پیگیری مطالبات و درخواست های قضایی خود پرداختند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، ملاقات مردمی این هفته دادستانی تهران کمی متفاوت تر از ملاقات هفته های گذشته بود.

علی القاصی دادستان تهران و جمعی از معاونانش امروز چهارشنبه مانند چهارشنبه های هر هفته پاسخگوی سوالات و درخواست های قضایی مردم بودند.

در جریان ملاقات مردمی امروز مطالبات و درخواست های قضایی ۱۲۰ نفر از مراجعه کنندگان توسط القاصی و معاونانش بررسی شد.

نکته حایز اهمیت دیدار مردمی امروز دادستان تهران حضور ۲۰ نفر از مالباختگان پرونده رمز ارزی کریپتولند به نمایندگی از دیگر مالباختگان بود.

مالباختگان حاضر در این ملاقات مردمی مسایل و مشکلات خود را در میان گذاشتند که در نهایت پس از آن القاصی دستورات قضایی لازم در چارچوب ضوابط و موازین قانونی پیرامون درخواست های این افراد را صادر کرد.

پرونده کریپتولند یکی از پرونده های متضررین رمز ارزهااست که حدود هشت نفر در رابطه با آن بازداشت هستند.

این شبکه حدود ۲۸۹ هزار نفر کاربر داشته که افراد زیادی در این پرونده متضرر شده اند و میزان مطالبات آن‌ها بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

بر اساس این گزارش، ملاقات مردمی دادستانی تهران در راستای تکریم ارباب رجوع، تسریع در رسیدگی های قضایی و اعمال نظارت دادستانی بر عملکرد دادسراها، روزهای چهارشنبه هر هفته با حضور دادستان تهران و تعدادی از معاونان ستادی وی در محل ساختمان دادسرای مرکز واقع در میدان پانزده خرداد، جنب ساختمان رادیو برگزار می شود.

در این ملاقاتها که با مدیریت و هماهنگی حوزه معاونت اول دادستانی انجام می گیرد، متقاضیان با گرفتن وقت قبلی، درخواست های قضایی خود را در زمینه احقاق حق، اجرای احکام، تسریع در فرآیند دادرسی، اعطای مرخصی به زندانیان و استفاده از تسهیلات ارفاقی مرخصی منجر به آزادی، نگهداری تحت سامانه های الکترونیک، آزادی مشروط و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات برای محکومان حبس و ... پیگیری می کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha